Luulin pystyväni, mutta...

Tyhmäkö?

Olis kiva tietää muiden kokemuksista avoimessa suhteessa. Itse olen aloittanut tällaisen suhteen itseäni 10 vuotta nuoremman miehen kanssa. Tämä mies on rakastunut naimisissa olevaan naiseen, joka mielestäni haluaa vain ns. rusinat pullasta.
Suhteeni tähän mieheen alkoi ensin ystävyytenä ja on jatkunut seksisuhteena. Olemme siis molemmat vapaita sinkkuja. Olemme sopineet, että suhteemme perustuu ystävyyteen, jossa voimme harrastaa seksiä. Näemme toisiamme paljon ja jaamme hyvin arkojakin asioita. Voisimme edetä kunnon suhteeseenkin jos tätä toista naista ei olisi.
Luulin, että pystyisin tähän, mutta tunteita tätä miestä kohtaan on ikävästi alkanut olla. Nyt en tiedä pitäisikö lopettaa koko juttu vai katsoa katkeraan loppun asti. Ikäerokin on alkanut mietityttää.

2

568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tähtikuviosth

      Oletko Ihan varma, että mies olisi edes halunnut suhteeseen kanssasi jos tuota naista ei olisi pyörimässä hänen elämässään nyt?

      Kannattaa kertoa mietteesi hänelle suoraan.. Varmasti ymmärtäisi mikset enää haluaisi tapailla niissä merkeissä. Mutta en kyllä enää uskaltaisi itse olla hänen lähellään, kun tuollainen tilanne.

    • Muutama kysymys

      Ymmärsinkö oikein, että harrastat säännöllisesti seksiä miehen kanssa, joka on rakastunut toiseen? Sinua hän ilmeisesti ei rakasta, mutta pitää ystävänä - ehkä arvostaakin.

      Millainen on se "kunnon suhde", jota toivoisit tämän miehen kanssa? Mikä siinä olisi erilaista kuin tässä nykyisessä tilanteessanne? Miksi tämän toisen naisen olemassaolo estää "kunnon suhteen"?

      Kerrot, että sinulla on alkanut herätä "tunteita". Millaisia tunteita? Miksi kuvailet tunteiden heräämistä ikäväksi asiaksi? Sanoit, että olette olleet ystäviä - eikö ystävyyskin perustu tunnesiteelle?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      189
      2704
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1132
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      94
      989
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      826
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      288
      791
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      90
      785
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      718
    Aihe