Olis kiva tietää muiden kokemuksista avoimessa suhteessa. Itse olen aloittanut tällaisen suhteen itseäni 10 vuotta nuoremman miehen kanssa. Tämä mies on rakastunut naimisissa olevaan naiseen, joka mielestäni haluaa vain ns. rusinat pullasta.
Suhteeni tähän mieheen alkoi ensin ystävyytenä ja on jatkunut seksisuhteena. Olemme siis molemmat vapaita sinkkuja. Olemme sopineet, että suhteemme perustuu ystävyyteen, jossa voimme harrastaa seksiä. Näemme toisiamme paljon ja jaamme hyvin arkojakin asioita. Voisimme edetä kunnon suhteeseenkin jos tätä toista naista ei olisi.
Luulin, että pystyisin tähän, mutta tunteita tätä miestä kohtaan on ikävästi alkanut olla. Nyt en tiedä pitäisikö lopettaa koko juttu vai katsoa katkeraan loppun asti. Ikäerokin on alkanut mietityttää.
Luulin pystyväni, mutta...
2
589
Vastaukset 2
- tähtikuviosth
Oletko Ihan varma, että mies olisi edes halunnut suhteeseen kanssasi jos tuota naista ei olisi pyörimässä hänen elämässään nyt?
Kannattaa kertoa mietteesi hänelle suoraan.. Varmasti ymmärtäisi mikset enää haluaisi tapailla niissä merkeissä. Mutta en kyllä enää uskaltaisi itse olla hänen lähellään, kun tuollainen tilanne. - Muutama kysymys
Ymmärsinkö oikein, että harrastat säännöllisesti seksiä miehen kanssa, joka on rakastunut toiseen? Sinua hän ilmeisesti ei rakasta, mutta pitää ystävänä - ehkä arvostaakin.
Millainen on se "kunnon suhde", jota toivoisit tämän miehen kanssa? Mikä siinä olisi erilaista kuin tässä nykyisessä tilanteessanne? Miksi tämän toisen naisen olemassaolo estää "kunnon suhteen"?
Kerrot, että sinulla on alkanut herätä "tunteita". Millaisia tunteita? Miksi kuvailet tunteiden heräämistä ikäväksi asiaksi? Sanoit, että olette olleet ystäviä - eikö ystävyyskin perustu tunnesiteelle?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6071561Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44847Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl478728Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12681- 44624
- 40590
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29548Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510- 29498
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160484