Silikoni rinnat ( elämää suurempi kysymys)

tunnetko naisia joilla on silikonit ja jotka ovat ottaneet silikonit itsetunnon kohottamiseksi? Katson tv 2 kanavaa jossa englantilaiset teinit aikoo hankkia silikonit vaikka niille ei olisi mitään tarvetta. 13 vuotias Kiannna haluaa silikonit itselleen.

Voi tziisus mä sanon vaan. Ei silikonit paranna ulkonäköö eikä sillä tule suositummaksi mun mielestä. Korkentaan joku pelimanni saattaa haluta kiksauttaa teiniä pari kertaa ja siinä se.
19232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Joo, mut kun asetettiin vertailuun erilaiset tissit ja kysetiin äijiltä millaset heitä miellyttää (vaikkei naisen rinnat olekaan vain miehiä varten), valitsivat kaikki ukot ne tissit, joitka oli muotoiltu keinotekoisesti eli joissa oli silikonit.

Miksiköhän?

Äänestä
  • Jos ne muut tissit olivat imettäneet kolme lasta?

    Naisilla ei ole yhtään varaa syyllistää miehiä, ovat itse niin kranttuja ja pelimiesten vietävissä.

    Äänestä

  • Jaa, missähän tällainen gallup on tehty? Pitää myös muistaa, että tissit ei ole vain katseltavaksi, jos otetaan gallupiin mukaan tuntoaisti, niin moniko mies haluaa puristella kumipalloa mieluummin kuin aitoja maitorauhasia?

    Äänestä

  • Mitenköhän tuo vertailu on tehty?

    Onko vertailukohteena ollut jotain viiskymppisten naisten tissejä?

    Entä onko miehille yleensäkään näytetty tissit paljaana, vai ainoastaan tissit jossain bikinien tai tuubitopin sisällä?

    Nimittäin kyllähän ainakin kuvien mukaan, silikonitissit käsittääkseni usein tunnistaa, jos ne ovat paljaana. Ne ovat luonnottoman pyöreät, ja niissä on pieni kohouma täytteen reunojen kohdalla. Ja olen aikalailla varma, että jos mies tunnistaa tissit kumitisseiksi, niin ei valitse niitä paremman näköiseksi kuin luomut.

    Äänestä

  • en usko kirjoitti:

    Jaa, missähän tällainen gallup on tehty? Pitää myös muistaa, että tissit ei ole vain katseltavaksi, jos otetaan gallupiin mukaan tuntoaisti, niin moniko mies haluaa puristella kumipalloa mieluummin kuin aitoja maitorauhasia?

    Plaza.fi-sivuilla oli kyseinen gallup muistaakseni vuonna 2008. Ei välttämättä enää löydy. Itsekin katsoin silloisen poikaystävän kanssa rintakuvia ja hänen mielestään parhaimmat olivat silikonit, luomut olivat kuulemma huonompia. Aika masentavaa...

    Äänestä

  • jäi mieleen kirjoitti:

    Plaza.fi-sivuilla oli kyseinen gallup muistaakseni vuonna 2008. Ei välttämättä enää löydy. Itsekin katsoin silloisen poikaystävän kanssa rintakuvia ja hänen mielestään parhaimmat olivat silikonit, luomut olivat kuulemma huonompia. Aika masentavaa...

    http://ellit.fi/ihmissuhteet/seksi/sallit-vastaa-ihanat-luomurinnat

    http://ellit.fi/ihmissuhteet/seksi/sallit-aanesta-kauneimmat-rinnat,vastaukset

    http://ellit.fi/ihmissuhteet/seksi/ellit-aanesta-kauneimmat-rinnat,vastaukset

    Löysin muutaman linkin. Exän mielestä kaikki muut paitsi numero 4 eli silikonit olivat jollain tavalla huonoja, liian pieniä, liian riippuvia jne. ;D

    Äänestä

  • en usko kirjoitti:

    Jaa, missähän tällainen gallup on tehty? Pitää myös muistaa, että tissit ei ole vain katseltavaksi, jos otetaan gallupiin mukaan tuntoaisti, niin moniko mies haluaa puristella kumipalloa mieluummin kuin aitoja maitorauhasia?

    Kumipallo on parempi kuin polviin asti roikkuvat löysät nahkasäkit.

    Äänestä


  • ... kirjoitti:

    Exäsi on kaikki maailman miehet.

    Tiedän, ikävä kyllä.

    Äänestä

Onko linkkiä tähän kiannaan?

Äänestä

Silikonit on rumat ja en kelpuuta naista jolla on silarit.

Äänestä

Silikonit mielestäni rahanhukkaa, senkin rahan voisivat käyttää salimaksuihin ja terveelliseen ruokaan.

Äänestä

En ole koskaan nähnyt mitään tissiä livenä joten en voi sanoa kumpi parempi luomu vai silikonit.

Äänestä

Miten olis pippelinpidennykset, lobotomia ja sterilisaatio jokaselle haluavalle ilmaiseksi?

Äänestä

Tunnen mä yhden.

Äänestä

Se on selvää, että nuoret miehet pitävät silikonirintoja parhaimpina, koska he katsovat niin paljon netistä aikuisviihdettä. Joku yritti joskus tehdä tutkimusta siitä, että miten naiskuvaan vaikuttaa se, että nuoret pojat katsovat nettipornoa. Tutkimusta ei kuitenkaan voitu toteuttaa, koska ei löytynyt verrokkiryhmää, joka ei olisi katsonut nettipornoa...

Nettiporno myös vääristää naisvartalon kuvaa. Miesten mielestä tavalliset (luomu-) rinnat ovat liian pienet ja tulee sellainen harhaluulo, että normaalirinnat ovat isot ja pystyt, kun taas jokainen nainen tietää, että isot luomurinnat eivät voi olla pystyt aikuisella naisella.

Nettiporno vaikuttaa myös muihin asioihin esim. siihen, että naisen pitää olla täysin karvaton silmistä alaspäin, miehen normaalivarustus on noin 20 cm ja että rakastelussa ei olisi hellyyttä, pitkiä esileikkejä ja rakkautta.

Äänestä

pitkiä esileikkeja ? emme ole lesb.. vain me niin kuin koirat hop hop

Äänestä

Vanha ukko halua olla pedofiili....

Äänestä

Mjaah, mä kun jokunen vuosi sitten laihdutin 30kg niin päädyin laitattamaan silikonit kohotuksen ohella. Oli ainoa keino saada rinnoista vielä ei-imettäneen näköiset. En siis ole imettänyt, kun ei ole muksujakaan, olin vaan läski. Ei ollut kiva 24vuotiaana että tissit roikkui ku nahkasäkit. En ottanut mitään pornokumipalloja, vaan suht luonnollisen näköiset ja kokoiset versiot. Ei näitä kukaan ole päältäpäin feikeiksi epäillyt, kun eivät yritä pompata kaula-aukosta ulos.

Muutamat muutkin tuttavapiirini naiset ovat laihtumisen vuoksi otattaneet silikonit - kaikki meistä päätyivät anatomiseen malliin pallon sijasta. Useimmilla syynä on ollut raskaus ja imetys, parilla meistä tämä pelkkä läskien tiputtaminen.

Muutama tuttuni on kyllä ottanut luonnottomat pallot pieniin, siroihin varsiinsa, useiden kohdalla syynä on ollut tuo itsetunnon kohotus. Kauniit hoikat tytöt sanovat haluavansa isot rinnat. Yksi ainoa noista sanoi, että halusi silarit koska omat rinnat oli "ruman muotoiset" - hän onkin noista tutuistani ainoa, jolla on varteen sopivat täytteet. Muut ovat - nöyrän mielipiteeni mukaan - ottaneet aavistuksen liian isot pallerot.
Mutta syitä silikoneille on monia. Itsellä ei ole enää varaa jeesustella aiheesta, vaikka joskus junnumpana olikin aika vahvat mielipiteet aiheesta (olin siis joukkueessa "silareita vastaan").

Äänestä

Kommentoi aloitusta


good heart kirjoitti:

tunnetko naisia joilla on silikonit ja jotka ovat ottaneet silikonit itsetunnon kohottamiseksi? Katson tv 2 kanavaa jossa englantilaiset teinit aikoo hankkia silikonit vaikka niille ei olisi mitään tarvetta. 13 vuotias Kiannna haluaa silikonit itselleen.

Voi tziisus mä sanon vaan. Ei silikonit paranna ulkonäköö eikä sillä tule suositummaksi mun mielestä. Korkentaan joku pelimanni saattaa haluta kiksauttaa teiniä pari kertaa ja siinä se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu