Täytyy sanoa että kyllä on kynsientekijöitä joka lähtöön eikä kaikille ole kädentaitoja suotu.
Kynsien päälle kasataan geeliä aika keko palloksi joka on ruman näköinen ja luonnoton. Pinta epätasainen. Kynnen geeliosuus alkaa liian ylhäältä ja omaa kynnen pintaa näkyy liikaa ja uudet kynnet sen näköiset kun olisivat jo 2 viikkoa kasvaneet voi voi. Pitääkö tässä maallikon alkaa asiakkaana neuvomaan.
Kaikki vaan ei osaa..
4
235
Vastaukset
- hän
lol
- yihkj
Olet oikeassa. On ehkä järkevämpää juosta laadun kuin hinnan perässä. Kannattaa vähän tutkailla tekijän aiempia luomuksia. Jos sellaisia ei ole esittää niin voi vain miettiä miksei.
- en tajua en
Naakan (IL) blogissa oli juuri tuollaiset "kesäkynnet". Minusta ne näytti jo alkutilanteessa muovikokkareilta ja jossain kuvissa ylikasvaneilta.
- maksa osaavalle
kannattaa maksaa vain ammattilaiselle... halpa siis alle 50 -60 ei kukaan tervejärkinen kynsihuoltoja tee. siitä ei tänäpäivänä jää veronsa hoitavalle tekijälle mitään käteen. alvit jo yksinn syö sen 24% sitten oma vero prosentti.. 18-30%, materiakulut, markkinointi, vuokrat, vedet, sähköt, puhelinulut tms... saa kuulkaa monesta helpommasta hommasta enempi käteen. ei nykyään kädentaidot kovin arvossa ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560