GALLUP: Black Sabbath vai Ozzy Osbourne?!

Kumpi on teidän mielestä parempi?? Mielestäni Ozzy yksinään vie Sabbathin 100-0!!!!!!!!!!!!
4128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aika lailla tasoissa mennään sillä ilman Black Sabbathia Ozzystä ei olisi tullut sburgua kummempaa ja kyllä Sabbat jatkoi ilman Ozzya:kin vaikka ei samoihin svääreihin päässytkään. Pidän toki enemmän Ozzyn soolotuotannosta kuin Sabbathin jälkituotannosta :)

Äänestä

Mielestäni Ozzy on varsin vastenmielisen oloinen heppu. Lauluääni on kuin variksen raakuntaa. Sabbathin musiikki ei hääppöstä ole. Lepakoiden päänpurenta on vastenmielistä. Ozzy on kai joskus ollu teurastamolla töissä. Kuvottavaa.

Yhden hyvän biisun tiedän, sen jonka Ozzy-possu teki itekseen, Im just a dreamer.

Ozzyn perhesarja oli hiukan pinnalisen olosta. Vaimoke on käynyt vaikka missä kauneuskeikkauksissa ja lapset kärsi huumeongelmista. Noh, mutta silleen.

Äänestä
  • ozzy on just hyvä ja sabbath kans,lauluääni on just jees

    Äänestä

Black Sabbath!

Alkupään albumit on paljon parempaa kuin mitkään Ozzyn soolot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OZZY kirjoitti:

Kumpi on teidän mielestä parempi?? Mielestäni Ozzy yksinään vie Sabbathin 100-0!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu