Suomalainen perhe Espanjasta

Jenna

Hei!

Olen 18-vuotias tyttö Suomesta, Hämeenlinnasta. Etsin suomalaista/suomenkielen osaavaa perhettä Espanjasta, johon voisin tulla au pairiksi. Haluan juuri Espanjaan siksi, koska olen kiinnostunut maan kulttuurista ja haluaisin oppia kieltä. Olen itsekseni kotona harjoitellut Espanjan perusalkeita. Osaan puhua englantia sujuvasti. Haaveeni on myös joskus tulevaisuudessa asua Espanjassa.
Olen erittäin lapsi- ja eläinrakas. Kuvailisin itseäni myös iloiseksi, ahkeraksi, ystävälliseksi ja avoimeksi.
Työskentelen harjoittelijana päiväkodissa ja minulla on kokemusta kaikenikäisistä lapsista. Jos olet kiinnostunut, ota yhteyttä, niin kerron mielelläni lisää itsestäni ja laitan kuvia!

Ystävällisin terveisin

Jenna Konttinen
S-posti [email protected]

2

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe