Ainakaan minulla. Herään 7 aikaan. 8 aikaa töihin. Töistä 4 aikaan pois ja sitten kauppaan ja kotiin. Kotona syön ja sitten lähden salille. Salilta kotiin ja sitten katson ehkä telkkaria pari tuntia ja sitten nukkumaan ja aamulla takas töihin. Sama rumba siis joka päivä. Ei ole kavereita hirveesti joita vois nähdä ja naiset ei halua tutustua. Mun elämä on todella tylsää.
sinkkuna ei ole kivaa
life sukcs
10216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hanki elämä ja enemmän harrastuksia, joissa voit tavata ihmisiä. Mene keikoille, baariin, leffaan, teatteriin, lasilliselle, jollekin työväenopiston kurssille jne. Pahin, mitä voit tehdä, on jäädä yksin kotiin masistelemaan.
Eks ymmärrä et ei yksin voi mennä baariin tai minnekkään kun muut ajattelee jotain pahaa
Missä niiden naisten pitäisi voida haluta sinuun tutustua, jos kerran päiväohjelmasi on tuo? Siellä salilla? Työmatkalla?
Vähän realismia taas peliin, hei. Jos et missään käy niin et varmasti ketään voi myöskään tavata.
Työnteko on tylsää, harmi että siellä joutuu hukkaamaan 8h joka päivästä.
Ota virkavapaata ja matkusta vaikka Thaimaaseen täältä synkästä maasta. Pidä kunnon loma äläkä säästele rahaa.
Virkavapaata ei saa tuosta firmasta joten olen ajatellut ottaa loparit ja tehdä jotain muuta.
Kannattaa ehkä kokeilla sitä.
Minäkin jätin kerran työni ja asuinpaikkakuntani ja läksin kohti uusia seikkailuja - ja niitä myös sain.
Kannattaa siis varoa mitä haluaa, koska sen voi saada.
Minä aion alkaa käymään baareissa joka viikonloppu. Haluun löytää tyttöystävän. Ja darkkiksen on turha tulla mitään selittää sitten tänne kun menen yksin baariin. Mua ei kiiinnosta muiden mielipiteet.
Kannattaisi kiinnostaa. Jos ei toisten ihmisten mielipiteet ollenkaan kiinnosta niin ihmiset saattavat ajatella siitäkin kaikenlaista negatiivista.
Ei ole kivaa kun ei saa pil.luu. No en mä pil.luu edes haluaisi vaan halauksen.