Miesten MIehenä voin kertoo logiikasta tällä palstalla jotain. Suminagasheja olen nähnyt tähtityttöineen. Muitakin homoja. Oli alruunaa, kevätesikkoa ja peeängeetä. Sinistä sitruunaakin maistelin. En kerro sitä, että näin en kerron. Dazuli oli olemassa tai sitten ei. Ziseleitä vilisi pilvin pimein, muitakin sekopää feikkejä.
Jk. Tämä kaikki siltä ajalta kun olin vakkarina palstalla.
Jk. Tämä kaikki siltä ajalta kun olin vakkarina palstalla.
Vastaukset 19
Vanhimmat
.
"Mutta tuleeko telkusta tänään mitään"
Har§½
.
Valitettavasti en nykyisin enää palstaile, joten en sinua uusio sekopäätä tunne. Neuvon kuitenkin sinua panemaan televisiosi päälle. Kyllä se siitä selviää kun seuraat ohjelmien kulkua läpi illan.
.
"Vuoden 2006 paikkeilla ei tullut telkusta mitää"
"Nyt, seitsemän vuotta myöhemmin tilanne on edelleen sama"
Har!
.
Vihjailetko?
Ja tässä kaikki tällä erää, seuraavassa jaksossa paneudumme siihen kuinka urheilutoimittaja ottaa häppää, kiipeää maamme korkeimman tornin huipulle ja esittää King Kongia. PISTÄKÄÄ KUVA POIKKI!
Sinuakaan en tunnista menneiltä palstailu ajoiltani. Ilmeisesti uusio sekopää sinäkin.
Mistäs se sinä tänne ilmestyit, oletko noussut haudasta....vai vapautunut jostakin pitkästä tuomiosta hiljattain? Ilmeisesti fuusiosekopää sinäkin! Mutta terve kuitenkin sulle, kuka sitten oletkin
Joo, olen käynyt pariin otteeseen helvetin esikartanoissa. Aina tullut takaisin, Ihan haudassa asti en sentään ole käynyt. Terve vain sullekin.
Kukapa nyt ei helvitissä olisi käynyt, ne ketkä eivät tulleet toimeen pirun kanssa, niin ne kaikki on heitetty tänne palstalle. Raja se on Saatanankin hermoilla.
Niin, ne jotka kävivät helvetin esikartanoissa omassa elämässään ja sieltä selviytyivät hengissä. Heidät lähetettiin jatko kärsimyksille ML-palstalle.
Jos se olisi minusta kiinni, niin ottaisin tämän palstan osaksi kriminaalihuollon sopeuttamis- ja siedätyshoidon jatkotutkinnon haluaville pakolliseksi osioksi. Koska täällä jos missä oppii väkivaltarikoksissa ilmenevää rikospaikkakäyttäytymistä ja sen yhteyksiä rikoksen tekijän piirteisiin. Tutkimuskohteita ovat esimerkiksi rikosten uusimisen ennustaminen ja väkivaltaisen käyttäytymisen eskaloituminen mm. lähestymiskielto- ja pommiuhkaustapauksissa sekä rikoksentekijöiden persoonallisuuden piirteet ja elämänkaari.
Vuonna 2006 en tiennyt näistä S24:n palstoista vielä mitään. Aloitin palstailun vasta vuoden 2008 lopulla.
Arvaan sinut Mr. Kalluppiksi?
(voin toki olla väärässä).
Sut pitäis opettaa tavoille.....antaa piiskaa tai jotain.
Sinulle tosi.typy. Liian monta kertaa palstaillessani tällä palstalla uskoin kaikkiin kirjoittajiin. Naivi ja sinisilmäinen kun olin. Uskoin sinun olevan oikeesti koskematon typy. Rose 18 ,häntä yritin suojella ja vartioida. Ketä teitä kaikkia. Tämä kaikki vain oman hyväuskoisuuteni tähden. Teidän muka viattomien tähden.
Ei tarvii, olen ollu tänään kiltisti. Sulle ehkä tarttis.
Rose 18 kirjoituksia muistan hämärästi, hän kirjoitti usein perheestä ja lapsista.
Minä olen juuri tällainen kun olen. Kirjoitan omana itsenäni, joskus enemmän usein vähemmän.
Sinusta ap. muistan galluppikyselyt, en oikein muuta. Olen aina tykännyt vastata palstan galluppeihin, ne on olleet täällä kovin suosittuja.
"Minä olen juuri tällainen kun olen"
Niin, olet ihan oma itsesi aina. Riippuen siitä, missä työvuorossa satut olemaan.
.
"Laittaa pulloon ja tökkiä tikulla"
Har!
.
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
EEWARI ON PALANNUT
EEWARI IS BACK IN TOWN
Olenkin jo ikävöinyt sinua , babe