asperger ja lenkki

Itse juoksen lenkin aina samaan suuntaan ja samoissa verkkareissa. Onko muilla samanlaista menoa?
3195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei. Mutta haittaako se, että tekee aina saman lenkin?

Jos lenkkisi on vaikkapa 15 km ja toistat sen joka päivä vaikka kuinka kuluneissa verkkareissa, niin eikö se ole ihan hyvä.

Äänestä

Ehkä ei kannattaisi laskea leikkiä niin vakavasta asiasta kuin asperger. On paljon ihmisiä joiden elämä menee sen takia pilalle, ihan turhaan.

Äänestä
  • Juicen kuuntelijat?

    Vakavasti: asperger ei haittaa kestävyysjuoksua, vaan uskoakseni on pelkästään hyödyllistä siinä lajissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saarnamies kaukaa kirjoitti:

Itse juoksen lenkin aina samaan suuntaan ja samoissa verkkareissa. Onko muilla samanlaista menoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu