Ikinä oikeasti löytää ketään? Hirveää vinkumista ja valitusta vain joka ketjussa. Miksi edes kirjotatte tänne mitään?
"Olen ATM enkä ikinä saa ketään" - no selvä juttu. Jos olet kerran niin päättänyt niin mikset sitten mene tuonne yksinäisyys-palstalle?
Ihme porukkaa.
"Olen ATM enkä ikinä saa ketään" - no selvä juttu. Jos olet kerran niin päättänyt niin mikset sitten mene tuonne yksinäisyys-palstalle?
Ihme porukkaa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jos on pessimistinen niin voi yllättyä ainoastaan positiivisesti.
Turhaa toivoa on turha asettaa kun vaan pettyy.
Jos on positiivinen, niin ei suurimman osan ajasta tarvitse olla negatiivinen.
"Jos olet kerran niin päättänyt niin mikset sitten mene tuonne yksinäisyys-palstalle?"
Kävin jo, ja nyt tulin takaisin. Siellä oli yksinäistä ja kaipasin teitä.
En enää ikinä lähde tältä palstalta, olenhan ATM, enkä ikinä saa ketään.
Vielä ihmeellisempiä te mielensäpahoittajat olette, jotka tulette tänne lukemaan kun meidän vinkumista, ja sitten vingutte siitä että meidän vinkuna on vinkumista.
Niinpä niin. Tämä palsta olisi juuri hyvä asiallisille sinkuille, mutta homma menee persiilleen siinä vaiheessa kun kaikki täytetään tyhjällä naisvihalla ja itsesäälissä kieriskelyllä.
Tuo on selkeää vihapuhetta naisvihaa vastaan.
Tällä palstalla on niin paljon luuseriporukkaa, jotka tykkäävät jankata aina vaan niitä samoja asioita, eivätkä edes halua tehdä itse mitään elämänsä parantamiseksi.
Paljon on täällä aina näitä huonotasoisia keskusteluja, joissa vaan jaksetaan jauhaa näistä samoista iänikuisista asioista.
Onhan sinulla itselläsikin pari vakioaihetta... ;)
Ne ovat sentään tasokasta ja asiallista keskustelua ja lisäksi myös varmaa tietoa omien kokemuksien perusteella.
No jos tiettyjen pakkomielteiden toistelua pitää tasokkaana ja laadukkaana keskusteluna. Ikinähän niissä keskusteluissa ei mikään ongelma ratkea.
Vai varmaatietoa. Monestiko olet käynyt yksin risteilyllä? ;)
Tässä ehdotus: Lähdetään koko palsta kaikki kerralla risteilylle ja vedetään hirveät perseet. Katsotaan sitten mitä tapahtuu, voidaan ainakin nauraa tälle palstalle jos ei muutakaan keskustelua keksi.
Joskus Darkkis osaa tiivistää niin hyvin, että häntä voisi pitää "ensimmäisenä vertaistensa joukossa".
Hyvin sanottu Veli.
No en ole käynyt kertaakaan yksin laivaristeilyllä, mutta baareissa oon kyllä käynyt yksin ihan lukemattomia kertoja. Uskoisin että laivalla se ilmapiiri yksinäisiä nuoria miehiä kohtaan on ihan samanlainen kun mitä baareissakin, eli just sellainen, että heistä ajatellaan siellä kaikkea negatiivista.
Kerro vielä se toinen suosikkijankkauksesi että kuinka Suomen väkiluku pitää saada laskemaan mutta samaan aikaan Suomeen tulee saada mahdollisimman paljon mutakuonoja.
Niin no kyllä se Suomen väestömäärän olisi hyvä laskea huomatavasti nykyisestä, koska ei siitä suuresta väestömäärästä ole koskaan mitään hyötyä, vaan enemmänkin haittaa. Mutta sä varmaan taidat olla tästä asiasta eri mieltä, kun siihen malliin kirjoitat.
Kyllä väkimäärä voi laskea mutta sellaista kehitystä kannattava ei voi samaan aikaan kannattaa että maahan pitää saada mahdollisimman paljon nee. kereitä tilalle.
Kyllä voidaan maahanmuuttajia ottaa Suomeen, vaikka kannattaisikin sitä väestömäärän laskuun kääntymistä. Maahanmuuton lisäämisellä saataisiin Suomeen lisää ulkomaalaistaustaisia suomalaisia, sillä näitä etnisesti aitoja syntyperäisiä suomalaisia tässä maassa on jo aivan riittävästi.
Nimenomaan, koska näillä etenkin näillä Afrikasta tulijoilla on aina paljon lapsia ja täälläkin lisääntyvät kuin kanit. Jännä juttu, kun puolet näistä naisista on yksihuoltajia. Tulee mieleen Uuno Turhapuron isä ja yhä edelleen ilmaantuvat lapset, vaikka Uunon äiti kuoli jo aikoja sitten. "Lieneekö joku fysiikan jatkuvuuden laki?"
Miksi Darkkis haluat Suomeen lisää ulkomaalaistaustaisia?
Mitä sinä siitä hyödyt?
Ja mitä Suomi siitä hyötyy?
Suomi ei hyödy yhtään mitään luku- ja kirjoitustaidottomien vuohipaimenien ja kaapuakkojen tänne raahamisesta mutta valitettavasti poliittisessa elämässä kukkahattutädit ovat päässeet valtaan.
Se lohtu tässä on, että kun Suomen talous väistämättä ajaa karille eikä taikaseinä enää suollakaan seteleitä näille kultamunille niin silloin alkaa rähinät ja saman tien loppuu kaikki bullshit kuinka me kaikki olemme ihan samanlaisia ihmisiä ihonväristä riippumatta yms.
On meillä hauska setä,
Tuo setä runkkari.
Kun setä vetää käteensä,
On näky komea.
Kas näin heiluu käsi
Ja käsi heiluu näin,
Kas näin heiluu käsi,
Ja käsi heiluu näin.
On meillä hauska setä,
Tuo setä runkkari.
Kun setä vetää käteensä,
On näky komea.
Kas näin heiluu penis
Ja penis heiluu näin,
Kas näin heiluu penis,
Ja penis heiluu näin.
On meillä hauska setä,
Tuo setä runkkari.
Kun setä vetää käteensä,
On näky komea.
Kas näin heiluu pallit,
Ja pallit heiluu näin.
Kas näin heiluu pallit,
Ja pallit heiluu näin.
On meillä hauska setä,
Tuo setä runkkari.
Kun setä vetää käteensä,
On näky komea.
Kas näin lentää sperma,
Ja sperma lentää näin.
Kas näin lentää sperma,
Ja sperma lentää näin.
Kas näin lentää SPERMA,
Ja SPERMA LENTÄÄ NÄIN!
Kas näin lentää SPERMA,
Ja SPERMA LENTÄÄ NÄIN!
Jonnekin se pitää purkaa tämä turhautuminen, kun nyt tosiaan olen ATM, enkä koskaan saa ketään.