Älkää iki maailmassa käyttäkö Garnier olia hiusväriä... Itselläni on vaaleat (blondit) hiukset ja värjäsin Garnier Olialla, sävyllä 7.13. Noudatin tarkkaan ohjeita ja hiuksistani tuli HARMAAT! En suosittele kenellekkään. Onko muilla ihmisillä kokemuksia kyseisestä hiusväristä?
ÄLKÄÄ KÄYTTÄKÖ!
eiikinäenäägarnier
812597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ota selvää sävyistä, nimittäin yleisellä sävynumeroinnilla olet tunkenut päähäsin vaaleanlila-vihreetä... JA miksi menet haukkumaan heti firman, oma vikasi kun et tiennyt että vaalean päälle laitetaan vaan lämpöstä väriä, esim. kastanjaa tai vastaavaa, ei missää nimessä mattaa. huhhuh
Tollo pissis! Kusenpolttaman väriseksi vaalennettu hampputukkasi kariskoon hartioillesi! Nauti uudesta "väristä!"
Paras väri se on, kokemuksesta tiän (:
Tutustu lapsirakas taittoväreihin ja niiden vaikutuksiin.. Väripaketin kuva millaiseksi hiuksesi muuttuvat pätee jos hiuksesi on neitsythiusta. Aloituksestasi päättelen, että hiuksesi on vaalennettu. Olisit tarvinut esipigmentoinnin.
Vaalennetun tukan lievään tummennukseen/ sävytykseen on muutenkin parhaita suoravärit, ei tarvi esipigmentoida ja hoita käsiteltyä hiusta sen sijaan että aiheittaa enemmän tuhoa.. Älä ihmeessä hauku merkkiä koska itse mokasit..
Oon pari kertaa eläissäni Olialla värjänny ja aina tuloksena tosi kuivat hiukset vaikka käytän ihan ohjeen mukaan, joten nyt pysyn hyväksi haivaituissa väreissä.
Järkyttävää, siis värjäsin sillä punaisella, niin sääreen ilmestyi valtava ihottumaläntti. Se oli samanvärinen kun hiusväri. Hiukset on kuivaa hamppua! En koskaan tule värjämään tuolla merkillä.
Mulla sama juttu
hiusvärien kesto on heikentynyt huomattavasti , olen värjännyt hiuksiani vuosikymmeniä suurinpiirtein kerran kuukaudessa , nyt värit haalistuu jo kahdessa viikossa .