On vaikea kuvitella THL:ssä ei olisi yhtään rehellistä ihmistä, uskon että on jo monia jotka ovat uusien tutkimustietojen kannalla. Viran puolesta joutuvat vaikenemaan, toivotaan että THL:n johtoon tulee rehellinen ihminen.
Rasvan vastaisen poliikan tuloksena Suomalaisten kansaterveys on vajonnut kehitysmaa tasolle, tämä maksaa jo satoja miljoonia euroja joka vuosi. Tämä uhkaa tulla vielä paljon kalliimaksi jos ei saada muutosta aikaan ravintopuolella. Eli voita ja juustoa pöytään ja margariinit tunkiolle jonne ne kuuluvatkin.
Rasvan vastaisen poliikan tuloksena Suomalaisten kansaterveys on vajonnut kehitysmaa tasolle, tämä maksaa jo satoja miljoonia euroja joka vuosi. Tämä uhkaa tulla vielä paljon kalliimaksi jos ei saada muutosta aikaan ravintopuolella. Eli voita ja juustoa pöytään ja margariinit tunkiolle jonne ne kuuluvatkin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nyyh nyyh menepäs nyt vaan vainoharhojesi kanssa mutustamaan laardia pallomaha.
Sinä olet osoittanut olevasi pelkkä valehtelija ja hoet samaa veististä toiseen kuin dementikko :-(
"Sinä olet osoittanut olevasi pelkkä valehtelija ja hoet samaa veististä toiseen kuin dementikko :-( "
Etkö huomaa että tuossa viestissä oli jotain uutta? ensimmäistä kertaa en teilannut koko THL:ää ja uskon jopa muutokseen. Tuli vain mieleen että heillä menee kuten yleensä laitokissa jota johtaa omanedun tavoittelija. Hänellä on oma hovi joka puolustaa häntä eikä hyväksy mitään tosiasioita.
Toinen ryhmä on ihmisiä jotka tietävät tosiasiat, mutta pysyvät neutraaleina ja yrittävät hoitaa oman alueensa ja kolmasryhmä niitä jotka eivät hyväksy kieroilua missän muodossa ja kaipaavat muutosta tilanteeseen...
Olen samaa mieltä.
On ollut havaittavissa pientä muutosta THL:n virallisissa kirjoituksissa.
Suurimpia vastustajia ovat tietysti ruoka-ja lääketeollisuus.
Sanotaan esimerkkinä margariiniteollisuus, joka on valtava bisnes jo yksin Suomessa,
Suurin osa ihmisistä ei ei välitä mitä syövät, mutta asiallinen tieto esimerkiksi juuri vähähiilihydraattisesta ruokavaliosta olisi paikallaan.
Mutta tällä hetkellä THL ei tunne VHH:n ruokavaliota virallisesti missään muodossa.
Mitä sinäkin itsellesi vastailet.
Ketä tarkoitat minun lisäksen?
Jos puhut Karps 1, niin me emme tunne toisiamme ja asumme eripuolilla maapalloa.
Ette tunne toisianne mutta tiedät että asutte toisella puolen maapalloa? Just joo.
karps1 nimimerkkiä käytän vain minä paitsi niitä kahta kertaa jolloin ilmeisesti luutunen raivoissaan lainasi nimmaria omaan tarkoitukseensa.
Taitaa olla toi epätietoinen kyselijä samoja luutusia tai lutusia