mitä yrityksiä toivotte kemijärvelle?
yriyksiä
yrittäjä
11282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei mitään. Halvemmalla saa vieropalkisesta. Johan täällä on näitä ei oo tuotteita myyviä yrityksiä aivan nokko.
Kauppakeskus, jossa erikoisliikkeitä, ja tähän tehtävään Kaupungintalo olisi helpoiten muunneltavissa. Kemijärven päättäjille riittänee puolijoukkueteltta Kemijoen varteen.
Ensimmäisenä toivoisin että paikalliset yritykset näkyisivät, on paljon pieniä yrityksiä joita näkee joskus jossain myyjäisissä, mutta muuten ei moisia tietäisi olevankaan. Kaupunki voisi vaikka listata sivuilleen kaikki pienenpienetkin nyrkkipajat ja toiminimellä yrittävät, kaikki jotka saavat edes osan elannostaan jollain yrittämisellä.
Rovaniemelle lähdetään yleensä vaate-, peli- ja leluostoksille, samoin elukoidet tarvikkeet ja ruuat haetaan muualta eli niissä ei ole tarpeeksi valikoimaa täällä.
Maanrakennus liikkeitä, kiinteistöhuolto ,isännöinti,tilitoimisto,kuljetusliikkeitä, onhan niitä vaikka ja mitä toivomus listalla
Muuten hyvä lista, mutta KAIKKI nuo jo löytyy täältä. Yritä uudestaan.
Vaateliike niin aikuisille kuin lapsille jossa ois hinta-laatusuhde kohillaan...
grilliä ! :)
Saisi tänne tulle vaikka se seuraava Suomen "Supercell" että löytyisi kunnollinen veronmaksaja tänne.
thai - hieronta yritys
motonet: (ja paljon työpaikkoja)
(deavuu) ravintola yritys