Legginssit miehellä

Mies + kegginsit

Mitä mieltä oottejos mies käyttää leggareita, tarkoitan ihan tavallisia mustia. Käytän niitä pitkien kalsarien sijaan.

5

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tallaaja

      Käytän leggareita ja sukkkiksia. Hyvin olen niillä pärjännyt.

    • Hyvä vaihtoehto

      Mitä outoa tuossa olisi? Leggarithan on aivan samanlaiset kuin miesten ohuet kalsaritkin. Ainakin Etelä-Suomessa on niin lauhat talvet ettei raappa- ja villahousuja tarvita kuin harvoin. Sisätyössä paksut alushousut on vain haitaksi (menee vielä "sukuonni" kun munat hautuu liian kuumassa). Leggareilla pärjää lyhyitä aikoja kovassakin pakkasessa mutta eivät ole liian kuumat sisätiloissa pitkien housujen alla.

      • Piuhat poikki

        Tuota sukuonnea ne jaksaa lehdissäkin savuta, sillä ei ole suurimmalla osalla enää mitään väliä viimeistään 40v päivien jälkeen, moni laittaisi jo ennen sitä piuhat poikki jos se kävisi helpommin.


      • Lääkkeet

      • Lääkkeitä ei tarvita

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      139
      3095
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1686
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1374
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe