miten toimisi kotikonstein mehupaasto.mulla on hyvin voinnin tavaratalosta ostettua kahta eri mehua joissa luki että sopii paastoon ja laihdutukseen.
mutta laskeeko paasto pahasta esim.hemoglobiini arvoja? :O se ei ole minulle suotavaa, minulla on anemia. Jos se laskee niitä niin minun on harkittava sopiiko täysmehu paasto minulle.laskeeko muita arvoja elimistöstä?
syön kyllä purkista rautaa, sinkkiä, kalkkia, d vitamiinia ja kromia.
saisinko neuvoja ja vinkkejä ja ennen kaikkea henkistä tukea koska elämäni eka mehu paasto on alkamassa :) millainen olo tulee alussa? lopussa? mitä saa syödä ja juoda? ps.mulla EI ole varaa paastopaketteihin joten kotikonstein toteutan.mul on jotain porkkana mehua, sekamehua, ja tomaattimehua tuoremehua, ja teetä n.7 eri laatua.onko kahvi out? :O mulla on jäänyt kasvisliemi pusseja nuttrilett kuurilta 7 kpl.voiko niitä ottaa paastolla? :) kertokaa kaikki kokemuksenne :) kiitos etukäteen asiallisista vastauksista.
mehupaasto, miten toimii?
3
715
Vastaukset
- keventäjä
ps.miten motivoin itteeni kun oon armoton herkuttelija :O minkä pituinen paasto minimissään auttaa mitään jos aluks kokeilis ihan vähän vaan ja jos ei pysty sit ei ja kokeilee uusiks toinen kerta? oon suunnitellut aloittavani tiistaina tai keskiviikkona paaston.sopisiko loppuun ihan vesi tee paasto? :) parille viimeisille päiville.
- Älä paastoa
Älä paastoa. Se on epäterveellistä. Miksi paastoat? Tavoitteletko sillä painon pudotusta? Lue ensimmäinen vastaus tästä ketjusta:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11899610
Oletko ylipainoinen? Lihotko helposti? Onko syytä anemiaasi tutkittu? Anemia on yksi kilpirauhasen vajaatoiminnan oireista. Muita esim. lihominen, väsymys, kuiva iho, hiuksia lähtee, ummetus, palelu, hidas pulssi ym. Jos podet osaa näistä oireista, mene lääkärille ja vaadi kilpirauhaskokeet, vähintään T4-V ja TSH. Pelkkä TSH ei riitä! - Jos sinulla on kilpirauhasen vajaatointa, et saa paastota tai olla vähäkalorisella dieetillä. Ne hidastavat kilpirauhasta edelleen. - keventäjä
mulla on vasta otettu kilpirauhas kokeet ja ei ollut mitään vikaa :) :) olen taas kuullut et paasto tekee hyvää? miksi ei tekisi? laskeeko oikeesti noita hemppari arvoja? mun tavoite on puhdistaa kehoa ja mieltä paastolla ja pudottaa pari kiloa ja jatkaa siitä kevyellä ruokavaliolla ja vielä pari kiloa pois..sitten jatkan normaaliruuan syömistä normaaliannoksilla.joulu tulee...tiiän et se lihottaa mua 5 kiloo.tahdon laihtua ennen sitä myös..lihon TO-DEL-LA helposti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2743431Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211893Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.291549- 841431
- 1381083
- 811024
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.67983Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.87825Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61717Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51706