kun kysyttiin naisihannetta. Jätkät olivat siis olleet nuotiolla istumassa ja juomassa kaljaa, mukana myös se tarjoilijaa pannut YTM. Samassa porukassa oli myös äitinsä kanssa peräkammarissa asuva kaljuuntuva ja rillipäinen ATM.
Miesporukassa tuli tottakai juttua naisista ja pillusta ja YTM kyseli muilta, että minkälaista naista haluaisit kokeilla. Yksi halusi kokeilla mustaa naista, toinen aasialaista jne. Kun AT-miehen vuoro tuli vastata niin hän kuulemma meni paniikkiin ja sitten hätäisesti keksi jonkunlaisen naisen jota haluaisi kokeilla.
Miesporukassa tuli tottakai juttua naisista ja pillusta ja YTM kyseli muilta, että minkälaista naista haluaisit kokeilla. Yksi halusi kokeilla mustaa naista, toinen aasialaista jne. Kun AT-miehen vuoro tuli vastata niin hän kuulemma meni paniikkiin ja sitten hätäisesti keksi jonkunlaisen naisen jota haluaisi kokeilla.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kertoiko myös lempiasennokseen perusanaalin?
Vielä kolme vuotta tapauksen jälkeenkin tuo legendaarinen lausahdus muistetaan.
Oletteko huomanneet kuinka elokuvissa rajataan atmit ja ytmit.
Kuvittele elokuvan tilanne että näyttelijä joutuu vastaamaan sellaiseen kysymykseen mistä hänellä ei ole mitään tietoja.
Ytmi katselee ympärilleen, odottaa ja yrittää keksiä vastausta epävarmana.
Ytmi hahmo vastaa ihan mitä tahansa puuta heinää. Muut hieman hämmästyvät mutta sitten ottavat sen vitsinä ja lyövät ytmiä hartioihin että "hyvin keksitty, hahahaa... ottaisimmeko lisää viinaa ja keskustellaan asiasta."
Elokuvan lopuksi ytmi saa pillua naiselta joka oli tuossa tilanteessa paikalla.
Sama tilanne, mutta tällä kertaa atmi on vastaajana.
Atmi katselee ympärilleen, odottaa ja yrittää epävarmana keksiä vastausta.
Atmi vastaa jotakin säälittävää ja asettaa itsensä naurunalaiseksi. Muut eivät hämmästy, vaan atmille nauretaan ja häntä pilkataan ja annetaan selkään että siitä saat saatana.
Draamaelokuvassa muut haukkuvat atmin ja hämmästelevät hänen typeryyttään.
Sotaleffassa ytmi katsoo vieressä ja ottaa atmin vuoksi turpaansa, kunnes elokuvan lopussa ytmi saa pillua naiselta joka oli samassa tilanteessa sidottuna. Atmi ei saa mitään. Atmi voi jopa menettää henkensä jossakin "sankarillisessa tilanteessa" ammuttuna täyteen reikiä, tai juosten pommi kädessä vihollisten sekaan vain siksi ettei hänellä ole mitään hävittävää/kotona/tulevaisuudessa. Atmi pelastaa ytmin ja hänen naisensa hengen, pariskunta palaa amerikkaan ja elää loppuelämänsä vailla minkäänlaisia huolia tai painajaisunia, vain kilistellen lasejaan että "kävipä helvetin hyvä tuuri että se luuseri oli mukana, mennäänkö taas panemaan?"
Itse en kyllä olisi mennyt paniikkiin. Olisin pystynyt sen kummemmin miettimättä vastaamaan, että olisin halunnut kokeilla alle 20-vuotiasta kaunista blondia neitsyttä.