Hirvikäristys ja ensilumi

Hirvikäristys ei maistunut miltään, kun söin sitä yksin.

Ulkona ensilumen peittämät maisemat tuntuivat tylsiltä. Jakamaton ilo ei ole edes puolikasta iloa.

Iltapalaksi hunajan kera syömästäni jugurtista tuli vain entinen tyttöystävä mieleen.

En rehellisesti sanottuna ymmärrä kuinka niin suuri osa sinkkunaisista pitää yksineloa parempana kuin elämää yhdessä toisen kanssa.
679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jossain vaiheessa siitä paskasta vain saa tarpeekseen.

Äänestä

Ei parempaa, mutta ei voi myöntää että huonompaa.

Äänestä

Itse söin äskettäin itse laittamaani siskonmakkarakeittoa ja kelailin mielessä päivän tapahtumia. Samalla naureskelin itsekseni tuolle netistä löytämälleni "Cheek Aaa" -kompilaatiolle ja funtsin että kävisinkö vielä lähikaupassa hankkimassa pari juttua ennen kuin se sulkee.

http://www.youtube.com/watch?v=sMUMan8sA7c

Grrr, katsokaa kuinka vähä-älyinen jännä-ähkijä ylläolevassa linkissä esiintyy!

Jotenkin olen luopunut ajatuksesta että minun ja sen yhden tytön välille voisi tulla mitään. Ehkä joskus tulevaisuudessa, mutta turhapa siihen yhteen tiettyyn on jäädä kiinni - parempi ehkä tässä vaiheessa vain ottaa lungisti ja nauttia vapaudesta. Ehtii sitä myöhemminkin ja kuten eräs viisas palstalainen joskus totesi niin kolmekymppisenäkin ne parhaat nuoruusvuodet ovat vielä kaukana edessäpäin ja neljävitonenkin on vasta nuori aikuinen.

Äänestä
  • Ähkimistähän voisi kokeilla jossain yökerhossa, jos sellaisiin saisi itsensä vielä raahattua. Ei siellä kuitenkaan kukaan kuule tarkkaan mitä sanot. Menee siis vain naisen viereen, ja vetää jännät ähkinnät. Kaikesta päätellen sen pitäisi tehota paremmin kuin mikään nössö moikkaaminen ja itsensä esittely.

    Äänestä

Menikö sinulla hirvimetsällä pupu pöksyyn?

Äänestä
  • En harrasta metsästystä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sillitrooli kirjoitti:

Hirvikäristys ei maistunut miltään, kun söin sitä yksin.

Ulkona ensilumen peittämät maisemat tuntuivat tylsiltä. Jakamaton ilo ei ole edes puolikasta iloa.

Iltapalaksi hunajan kera syömästäni jugurtista tuli vain entinen tyttöystävä mieleen.

En rehellisesti sanottuna ymmärrä kuinka niin suuri osa sinkkunaisista pitää yksineloa parempana kuin elämää yhdessä toisen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu