hei teinit vastatkaa tähän!

perinteiden kunnioittaja

Joo elikkä oon 14 www turkulais poika ja ihmettelen suuresti miksi te pojat ette ota niitä uikkareita pois saunassa? (ja syyksi ei kelpaa se että "se on tapa" tai "koska muutkin") eikö teillä ole muna alkanu kasvaa vai mikä on vai oletteko kenties jotain nysveröitä? Tai kenties pelkäätte saavanne erektion tai jotain. Saunominen ilman uikkareita on tapa ja perinne josta ei luovuta. Toivonkin että te kaikki aikuistuttet teille mentäessä viimeistään ja otatte ne uikkarit pois (ja uskonto ei sekään kelpaa syyksi). Ja miksette ota niitä suihkussakaan? Ja jotkut teistä vieläpä nauravat sille että ottaa uikkarit pois vaikka se on tapa ja se vasta erikoista onkin? Vastauksia odotellen.

4

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tätsyläinen

      Tätä ihmettelen minäkin, tosi täti ihminen ja tytöt ovat aivan samanlaisia! Olettekohan te näin tekevät koskaan ajatellut minkä pöpö määrän viette sinne altaaseen tuolla menettelyllä ja tietysti sama kun tulette uimasta, ettekä sittekään peseydy kunnolla ilman uikkareita niin oletteko koskaan ajatellut sitä, että suurin osa pöpöistä minkä sieltä altaastakin kannatte jää siten myös muhimaan teihin. Eli ilman uikkareita pesulle ja sitten saunaan, sillä märässä uikkarissahan ne pöpöt vain voivat hyvin ja saunan lämpöhän ne juuri rakastaa!
      Niin ja yksi juttu vielä, meikit pois ja joko hiusten pesu tai sitten myssy päähän. Ja opettajat voisivat hieman paremmin huolehtia, että näin myös tehdään!

      • Justnii

        Ei jaksa ottaa sitä uikkaria pois jos käydään 5min siellä saunassa istumassa....


    • hygienia

      Ite sain vuonna 2010 pahan kynsisienen molempiin ukkovarpaisiin uimahallista. Vasta tänä keväänä kynnet alkavat näyttää jotenkin normaaleilta. Yritän siis sanoa, että hygienian takia kannataa ottaa ne pois saunaan ja suihkuun mennessä. Eikä mitään shortseja, joissa tulee läjä pazkaa muiden riesaksi.

    • Bokseritkin

      Monet pitävät myös boksereita niiden rantashortsien alla uimahallissa ja uimastadionilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      107
      3219
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      96
      2464
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2006
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1540
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1520
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1425
    7. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      937
    8. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      932
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      856
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      799
    Aihe