Eli mikä on suurin toiveesi.
Mitä haluaisit joululahksi?
Myymälän Johtaja
39156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Nukkua pari yötä kertaakaan heräämättä. En ole tänä vuonna nukkunu kun 3-4 ehjää yötä. Se ois mun lahja toive. Tarpeellinen.
Mene unilääkärille, Suimessa ei ole vaan vielkään unilääktiedekuntaa
ei myöskään edes psykiatreillekaan koulutusta,
tk-lääkärit saavat oppinsa mm, Phizerin lääkeahenteilta ja jääy koukkuun näidem bastuuntunnottmien sikojen vuoksi.
En kärsi unettomuudesta. Nukun ja nukahdan normaalisti ilman mtn lääkkeitä, kun vaan saisin nukkua. Eli joku muu heräis puolesta aina kun tarvii herätä ja hoitas puolestani ne asiat joiden vuoksi joudun heräämään. Ei muuten mut migreenin takia tarvis jotenkuten säännöllisesti unta.
Vaavi valvottaa. Mikä sillä on? Tekeekö hampaita, huutaa nälkää, vai liikkuu ja elää nukkuessaan? Kasvuvaihe?
Pikkuisten kanssa on semmosta. Koitahan jaksaa, nuku kun pystyt. Kun äiti saa tarpeeksi lepoa, niin pikkuinenkin on tyytyväisempi.
Naiset ei ole superhmisiä. Tehdään parhaamme, kun voidaan. Kumppanin auttava käsi pitäisi aina olla tarjolla, näin koko poruklla olisi parempi olla.
Rauhallista joulun odotusta sinne.
Ihanaa, joku tajuaa tilannetta. :) Tekee sekä hampaita että opettelee jalkeilla kulkemista. Itkeä tirisee kun ei malta nukkua kaiken kehityksen keskellä. Joo apua arvostais suuresti ja olis naama hymyssä, kun ehtis huilia. Hyvät joulut sullekin. :-)
Selvää rahaa jolla kuitata ulosotot pois.
Odotan aina sitä joulupäivän rauhaa, kun kaikki jouluhössötys on ohi ja lapset syventyneet aattona saamiin lahjoihinsa. Toivoisin, että saisin ainakin yhden kirjan (ja taidan saadakin..) ja suklaata villasukat. Bonuksena toivoisin lukurauhaa, että voisin lukea esim. 20-50 sivua putkeen ja vetää samalla konvehtia napaan.. Hörppiä ehkä samalla vielä vähän glögiä.. Kun tuon saisin (ja uskon että saan), menen mielelläni sen jälkeen pelaamaan lautapeliä muun perheen kanssa loppupäiväksi, sellaisia kun lapsille tiedossa lahjaksi myös, ainakin yksi :)
Vieläkö lapset suostuu pelaamaan lautapelejä? Meillä se on ollut hiljaista viimiset vuodet, tabletit, kännyt yms. teknosälä kiinnostaa nykyään enemmän kuin lautapelit :(
Mutta noin muuten minäkin toivon että jouluhössötys loppuu mahd. äkkiä ja saan löhötä rauhassa joulunpyhät.
En kyllä tosin tiedä että onko talossa edes lapsia joulunpyhinä, toivotaan että on edes jonakin päivänä. Näyttää kylllä siltä että muksut ovat eksillä.. no ainakin superrauhallinen joulu sitten tiedossa. Vain karvamukula kitisee sitte, ulos tyttöjen tassunjälkiä nuuhkailemaan. Ja tietty kinkkua ja muuta jouluruokaa se katselee kostein silmin ja huulin. Sitä ei tietty voi paljon antaa terveyssyistä, sitäpaitsi jätkän maha ei kestä kuitenkaan, pääsen pian ripulisouviin.
Oletko sinkku?
kierrättäjä
Mun lapset on vielä ala-asteella. ja kyllä ne "suostuu" ja suorastaan vaatii lautapeli-seuraa ;)
Älykännyt, jotka saivat nyt "vasta" aiheutti yllättäen sen, että tietokoneen taika hävisi. Nyt viihtyvät kännyillä videoita yhdessä tehden kyllä ja kavereille tekstaten, mutta pelaaminen on vähentynyt. Ja kännyssä on se hyvä puoli, että sen voi napata aina pois. Esim. tyyliin; saat takaisin, kun läksyt on tehty, huone siivottu jne. jne. :)) Oon sen verran natsi-äiti :>
Myymälän Johtajan
Emmä mitään halua
imetysliivit
Riittävästi riihikuivaa rahaa ja metritolkulla pitkää pinnaa.
Ainahan sitä saa haaveilla... niin ja jos joku ystävällinen tonttu tulisi siivoamaan mun kaaosmaisen autotallin. Mä en jaksa enää könytä siellä, se on mission impossible ( suurimmaksi osaksi ne ei ole mun tavaroita).
Kaikille enemmän aikaa (ja hermoja) olla läheistensä kanssa.
Juuri kirjoitin nimerkeistäsi.
nimimerkeistäsi
entä sitten? haluutko lahjoja?
Olisi mukava, jos paha mieli kaikesta koetusta katoaisi.
Naisille suunnattua pornoa ja lasisen näköisen dildon. Liukuvoiteen saan lähimmästä K-marketista.
Uuden pyörätuolin :)
Lisäksi jos saisi molempiin polviin tekonivelet
Partakoneen
suurin toiveeni on omakotitalo mutta tuskin nyt joululahjaksi kukaan antaisi 8)
nyt toivon kaikille tipatonta joulua.
suomessa yhtä hyvä toivo se omakotitalo kuin tipaton
päihteettömät vanhemmat ovat lapsille parhaaksi.
http://www.youtube.com/watch?v=Q62WxOQmp8s
http://www.youtube.com/watch?v=4y-CBtzAsWM
Villasukat tai lapaset
Vatipäille oman palstan!
Palstan vanhukselle viikoittainen rollattorihuolto ja peräruiske.
Sen peräruiskeen voin antaa sun naamalle ja sen jälkeen sinut pistetään rollaatoriin ja rollaattori kaivoon.
Plaah, plaah, plaa..... Sun hoitosuunnitelma ei sovi mulle. Pidä tunkkis!
Saada olla rakkaiden parissa.
Niin ja suklaata, jota voi sitten yhdessä mussutella villasukat jalassa köllötellessään ja lautapelejä pelaillessa...
Minä sain taloyhtiöltä rasiallisen suklaakonvehteja:) Pimeässä eteisessä en nähnyt niitä postiluukusta pudotettuja konvehteja ja astuin niiden päälle.
Konvehtien jälkeen VVO muisti uudella joululahjalla ja lähetti kirjeen, että korottaa ensi vuonna vuokraa 15 eurolla...kivaa.!
Pullon renaultia
niitä nykyään pulloissaa?
"tipparellua"
Jos aikaa sais niin olis kiva, muttaku ei saa niin materiaa sitä vissiin pitää toivoa, joten jos Mustangiini saisin remmiahtimen niin olisin ikuisesti kiltti rakas joulupukki.
Vihreät kuulat