Palstalla on aika paljon pullukoiden vihaajia, mitäpä luulette, millaiset miehet heitä ovat:
a) 175/60, olkavarsi 20cm, penkistä nousee 30kg
b) 175/100, olkavarsi 50cm, josta läskin osuus huomattavan suuri, penkistä nousee 60kg
a) 175/60, olkavarsi 20cm, penkistä nousee 30kg
b) 175/100, olkavarsi 50cm, josta läskin osuus huomattavan suuri, penkistä nousee 60kg
Vastaukset 24
Vanhimmat
urheilullisia miehiä. c) 180+/88, olkavarsi 40+, penkistä nousee yli 130, rasvaprosenttikin ihan ok 15%
ja meitä on palstalla varmasti monta
enkä varsinaisesti vihaa läskejä naisia. En vaan halua sellaista.
No ehkä ei nyt kuitenkaan mahda kovin monta olla sellasta, jolla olkavarsi 40 ja penkistä nousee 130 :)
mutta urheilullisia miehiä ovat...harva huonokondiksinen mies pitää fitnestyttöjä ihanteena.
Ihmeen suuri numero tehdään siitäkin, kun jotkut pitää lihavaa naiststa epäseksikkäänä(toki melko provoavaa termistöä olen itse joskus ehkä käyttänyt)
No, en oikein usko, että tääl ois keskimääräistä enemmän urheilullisia miehiä, melkein veikkaisin päinvastoin... Se on kyl totta, että plösön äijän ihanne ei mahda olla fitnesstyttö...
ja sulla taitaa olla joku pakkomielle näille läskijuttu aloituksille. "Valitkaa vitun a) eli läski tai b) vitun hot mut ei kuitenkaan...."
178/88 37cm penkki ainakin 105kg
No läskiä lienee sullakin melko lailla, kun olkavarsi ei oo kummonen, eikä penkkituloskaan. Silti painoindeksi huitelee korkealla.
Mä en vihaa läskiä läskisoosi on ihanaa kun pannulla paistaa rapeaksi
Onko "palstapullistelijoilla" tapana mitata olkavarsi hauis jännitettynä vai käsi ihan suorana, siis velttona? Siinähän on useamman sentin ero...
hauis jännitettynä tietenkin. niinhän se virallisestikin tehdään. 37cm oli käsi suorana eli ojentaja jännitetynä. Tuo ero on myös paljon kiinni siitä kuinka paljon hauiksen huippua on treenannut. Pitääkin ruveta treenaamaan ojentajan huippua, niin saadaan erotus pienemmäksi:D
ja läskeillähän on tässä asiassa aikamoinen eto jos aletaan mittailemaan olkavartta ns löysänä.
Kuka nyt läskejä vihaisi? Niistähän saa paljon iloa elämäänsä. Sitä on esimerkiks hauska katsoa, kun läski vierii mäkeä alas.
Minusta ihan lihava ei ole seksikäs, mutta jos haluaa isoja tissejä nähdä, niin yleensä pitää olla muukin varustus siinä mukana. Peppu pitää olla kanssa hyvä. Sellainen "tytönlantio" ei ainakaan minulle viisaria nosta. Sitten jos kovin roikkuu paikat, niin se vie ainakin seksihalut. Mutta kyllä nainen pitääkin olla sellainen, että siinä on muotoja, sellainen tikku ei minusta ole edes seksikäs.
Ihan sama mitä penkistä nousee tai on nousemattta, läski on joka tapauksessa terveydelle vaarallista ja ruman näköistä. En ole tavannut yhtäkään reilusti ylipainoista, joka olisi sinut itsensä ja kilojensa kanssa. Toki he mielellään "ovat ylpeitä kiloistaan" mutta kun vakavissaan puhutaan, moni on onneton ja inhoaa kehoaan.
Ylipainoisuus tulee olemaan vielä erittäin suuri ongelma yhteiskunnassamme, siksi on järkyttävää seurata, miten väenväkisin koitetaan saada sairaaloisesta lihavuudesta normi ja jopa ihailtava asia.
Asiaa puhut, tosin ei niitä sairalloisen lihavia vielä ihan valtavasti ole, ei ainakaan täällä päin.
Aika outoa jos joku nyt suorastaan VIHAA ylipainoisia. Tai ylipäätään ketään ihmistä pelkän ulkonäön perusteella tuntematta tätä.
Tuollainen "viha" kertoo enempi siitä vihaajasta kuin vihan kohteesta...
Eiköpähän aloittajan tarkoitus lie ollut enimmäkseen provosoida. Toisaalta kyl tääl näkee kirjoituksia, jotka huokuvat vihaa, enkä tarkoita nyt pelkästään tätä palstaa, vaan sama toistuu useilla muillakin palstoilla.
" enkä tarkoita nyt pelkästään tätä palstaa, vaan sama toistuu useilla muillakin palstoilla"
-Ihmisillä on liikaa vapaa-aikaa ja liian vähän ongelmia jos riittää aikaa vihata muita ihmisiä niinkin triviaalin asian kuin painon takia.
Ylipäätään kenenkään vihaaminen yhtään mistään syystä on melko turhaa ja kuluttaa vain sitä omaa energiaa ja jaksamista. Siis kun puhutaan oikeasta valko-hehkuisesta vihasta, eikä Ville 5v-tyylisestä "sä oot tyhmä" tyylisestä "vihasta". ;)
Komppaan theone:a. Ja ei Se läski ole vaarallista, vaan huono kunto. Jos liikkuu säännöllisesti ja kunto on hyvä, ei Se muutama kilo läskiä haittaa.
Toi on ihan tutkittua tietoa jopa....
Aivan sama. Palsta on "ihannenainen", eli jollei ihanne ole läski niin ... Ihanne on unelma, olkoon sukupuoli sitten nainen tai mies, sehän nyt on päivänselvä asia että hyvin pieni prosentti ihmisistä ovt näitä ihanteita ja me muut sitten taviksia. Ei se mun maailmaa kaada.
Entä jos ihanne on tavis? Voi sitä valikoiman määrää....