Miten laihtua nopeasti1!!1!!11!!!

Läskit pursuu

Eli siis miten laihtua kahdessa/kolmessa kk 20g se olis mun päämäärä ja jos jotkut ihmettelee että miksi niin mulla on esim:

- Silloin alkaa uinnit kouluissa
- On ainaki mun 3 kamun syndet
- Yhen synttäreillä luvassa uintia
- toisen synttäreillä luvassa yökyläilyä

Siin oli ainaki 4 syytä ja haluun muutenki laihtuu.... Ainiin!! Ja mulla on yks juhlakutsu jossa PITÄÄ olla tiukat vaatteet päällä ja en haluis et mun läskit vaan pursuu.... Joten kaikki nopeesti vinkkejä alas \/

3

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuningas

      laihduta maltillisesti 1 - 2 kg / viikossa ja tähtää sun kaverin seuraaviin synttäreihin.

      Jos sulla on noin reilusti ylipainoa, niin pelkästään herkut jättämällä tulee varmaan tuloksia. Nälässä ei kannata olla, koska sitte se dieetti epäonnistuu varmasti.

    • ÄLÄ LAIHDUTA!!

      Ainoa tapa saada painoa ton verrana tossa ajassa on olla syömättä kokonaan... Vinkkini sulle, älä laihduta. Muuta elämätapojasi. Syö vähemmän, mut silti monipuolisesti. Ja liiku enemmän. Valitse raput ennen hissiä, kävele auton/junan sijaan, voit jopa seistä TV:tä kastellessa. Ja ala muutenkin liikkumaan porukassa jos yksin urheileminen ahdistaa! Eihän se painon alasajo minkäänlaista tähtitiedettä oo, mut se vaatii kärsivällisyyttä. Tsemppiä!

    • sköpö

      Juoksemaan.

      Ja jos on lunta niin hiihtämään. Huonokuntoiselle hiihto on uskomattoman hyvä keino laihduttaa ja kiinteytyä. Siinä rasittuu kädet, vatsalihakset, selkä ja jalat. Tulee tavallaan tuhansia toistoja lenkin aikana.
      Pystyt siihen kunhan siedät epämukavuutta lenkin aikana, se ei kestä kuin tunnin tai puolitoista, ja sitten voit tehdä jotakin muuta. Jos hiihdät niin ei kannata kävellä vaan pyri pitämään liike yllä myös ylämäissä. Alamäessä saa sitten levätä!
      Kyllä se kunto siitä kohenee kun säännöllisesti kuntoilee.

      Juoksulenkillä voi aluksi kävellä välillä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4747
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2053
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1752
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      174
      1380
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1241
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1086
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      16
      987
    8. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      983
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      956
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      288
      940
    Aihe