Eli siis miten laihtua kahdessa/kolmessa kk 20g se olis mun päämäärä ja jos jotkut ihmettelee että miksi niin mulla on esim:
- Silloin alkaa uinnit kouluissa
- On ainaki mun 3 kamun syndet
- Yhen synttäreillä luvassa uintia
- toisen synttäreillä luvassa yökyläilyä
Siin oli ainaki 4 syytä ja haluun muutenki laihtuu.... Ainiin!! Ja mulla on yks juhlakutsu jossa PITÄÄ olla tiukat vaatteet päällä ja en haluis et mun läskit vaan pursuu.... Joten kaikki nopeesti vinkkejä alas \/
Miten laihtua nopeasti1!!1!!11!!!
3
132
Vastaukset
- kuningas
laihduta maltillisesti 1 - 2 kg / viikossa ja tähtää sun kaverin seuraaviin synttäreihin.
Jos sulla on noin reilusti ylipainoa, niin pelkästään herkut jättämällä tulee varmaan tuloksia. Nälässä ei kannata olla, koska sitte se dieetti epäonnistuu varmasti. - ÄLÄ LAIHDUTA!!
Ainoa tapa saada painoa ton verrana tossa ajassa on olla syömättä kokonaan... Vinkkini sulle, älä laihduta. Muuta elämätapojasi. Syö vähemmän, mut silti monipuolisesti. Ja liiku enemmän. Valitse raput ennen hissiä, kävele auton/junan sijaan, voit jopa seistä TV:tä kastellessa. Ja ala muutenkin liikkumaan porukassa jos yksin urheileminen ahdistaa! Eihän se painon alasajo minkäänlaista tähtitiedettä oo, mut se vaatii kärsivällisyyttä. Tsemppiä!
- sköpö
Juoksemaan.
Ja jos on lunta niin hiihtämään. Huonokuntoiselle hiihto on uskomattoman hyvä keino laihduttaa ja kiinteytyä. Siinä rasittuu kädet, vatsalihakset, selkä ja jalat. Tulee tavallaan tuhansia toistoja lenkin aikana.
Pystyt siihen kunhan siedät epämukavuutta lenkin aikana, se ei kestä kuin tunnin tai puolitoista, ja sitten voit tehdä jotakin muuta. Jos hiihdät niin ei kannata kävellä vaan pyri pitämään liike yllä myös ylämäissä. Alamäessä saa sitten levätä!
Kyllä se kunto siitä kohenee kun säännöllisesti kuntoilee.
Juoksulenkillä voi aluksi kävellä välillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913499Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142596Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542111- 1282069
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241539