Onko kellään kokemuksia VDO merkkisistä pyöränmittarista? hyvä? tarkka? toimii?
pyöränmittarit
3
349
Vastaukset
- Tombe
Mulla on C10 ja on erinomainen peli. Helppo ohjelmoida ja käyttää. Ainut huono puoli että sensorin patteriluukun kannen kierteet menee helposti, joten ei kannata turhaan aukoo.
- toukka
Kokemuksia huonoja!
Ekan ostin (VDO 10), niin ei pysynyt päällä kuin alle minuutin kerrallaan, jonka jälkeen sammui. Kävin vaihtamassa, kun oli ilmeisesti valmistusvika. Seuraava, minkä sain, nykyiseni, on nyt ollut minulla puolisen vuotta. Se tuppaa resetoitumaan välillä itsekseen (siihen auttaa kun laittaa avainten kanssa eri taskuun :D ). Tänään se taas sammui. Resetoin sen äsken itse (resetointi käynnistää sen uudelleen), saa nähdä kuinka kauan nyt toimii...välillä menee hermo.
Käyttöliittymä on helppo, olenhan jo kaikki asetukset sinne asettanut 10-20 kertaan aina uudelleen ja uudelleen. Muuten mittari tuntuu toimivan hyvin.
Onko muilla ollut vastaavia ongelmia, vai olenko vain taas saanut jonkun sekunda version? VDO 15 (langallinen malli) on toiminut ihan hyvin jo kuukausia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017373
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?764850- 794769
- 1324198
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82988- 522599
- 402511
- 462166
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102161Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211800