NOITA ÄITI

Tiistai iltapäivänä kävin Tornion Tiimarissa , siellä oli asiaakaana oikea noita . Nuori nainen kolme pientä lasta poika noin10v tyttö 6v ja vauva . Reagoin kun poika puhutteli äitiä , sieltä tuli ÄIDIN SUUSTA v...tä ja pe....ttä tyhmäkin poika oli kun ei tajua mennä kassalle maksaan . Äiti jäi ovensuuhun poikaa odotteleen , jossa hän tuumaili pienelle tytölle puhui kuin aikuiselle (kassalla oli ennen poikaa nais henkilö pikkasen tukeva ) he....tti vie aikaa pe...le tekisi mieli mennä potkiin persuksiin tota möhömahaa . Lasten täytyy pelätä tätä noitaa , ei se kyllä mikään äiti hahmo ollut .
Poika vaikuttikin hermostuneelta siinä kassalla odotellessa vuoroaan , kävi niin sääliksi lapsia . Toivottavasti lapsille tulee Hyvä Joulu .

8

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eppäilen

      Jospa oli kerännyt tavaraa omat vaatteensa täyteen joita ei maksanut vaan kiinnitti huomion poikaan käskemällä hänet kassalle mukas niin kuin tosi rehellinen opettavainen äiti,liekkö olisi näin jo sopinut lastensa kanssa ennen kauppaan menoa,tyttö,äiti sekä vauva olisivat voineet kuljettaa tavaraa mukanaan huomaamatta.

    • pahaperii

      Ikävää lapsille kun joutuvat elämään tällaisten vanhempien kanssa :( Järkeähän tällaisella äidillä ei ole koska nimittelee myös muita ihmisiä omien "arvojensa" mukaan.
      Tulee vain mieleen että millaisen vanhuuden tällainen äiti saa itselleen aikanaan kun opettaa lapsensa halveksimaan ja haukkumaan muita ihmisiä :O

      • sekinvielä

        Niin ja lapsista tulee samanlaisia mulkeroitakuten äitinsä.


    • Jouluhankintoja

      Kansallispuku oli jo niin täynä tiimarin rihkamaa että muorilla oli jo jännäkakka housussa, siksi hoputti poikaa.

    • leiviskä

      ihmiset tekevät sitä mitä parhaiten osaavat.

    • Hullu maksaa

      Joo ja näitä romani, ynnä muita marginaali kulttuureja jopa valtiovalta rahoittaa ja paapoo. Muuten,älä vain ota varasta kiinni ilman hänen omaa suostumusta,jos toimit toisin olet todella kusessa.-

    • t-uulia1

      SUOMALAINEN perhe , että löytyy kyllä omastakin kultuurista pahansuopaisia ilkeitä NOITIA .

    • Sosiaaliin

      Sairas äiti jos noin kerran lapsilleen huutaa,ja kielen käyttö tommoista.
      Lapsethan ei aina tajua miksi niille huuetaan ja miksi niitä kuritetaan,varsinkin pienet lapset.
      Ne alkavat miettiin mitä net tekee niin väärin ja mikä niissä on vika kun äiti huutaa ja syyttelee niitä jne,,
      Varmasti jää lapseen traumoja sun muita,varsinkin koulussa menee sit huonosti jne,,
      Toivottavasti joku kuvaa vaikka puh,enskerralla kun toin tapahtuu?
      Toi on minusta jo henkistä väkivaltaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      231
      6177
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3964
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      92
      2766
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      41
      2207
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1982
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      47
      1936
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1820
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1686
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1532
    10. Pitihän se arvata, että kasvavat puolustusmenot

      halutaan rahoittaa työtä tekevien oloja kurjistamalla. Nyt ehdotetaan arkipyhien poistamista. Seuraavaksi tulee ne kuusi
      Maailman menoa
      229
      1436
    Aihe