Musiikki Kuha, YaryPiippolan *LOL* Discot Valsalla, Jätkänkynttilän avajaiset, Sampokeskuksen työmaamonttu ja Bat & Ryyd avajaiskeilalla, Rops eurocupeissa Pollacin ja Malcolm Dunkleyn (!!) johdolla, Tivolin avajaiset ja ennenkaikkea Cafe Capri nykyisen Santa Clausin kohdalla Maakuntakadun päässä... niitä viiden tunnin kahvisessioita ja se kaamea Helka-raahka joka patisti ostamaan lisää tai uhkasi ulosheittämisellä.. Oi niitä aikoja, muistaako muut?
80-luku Roissa
6
1127
Vastaukset
- *Jope*
Oli kai sitä silloin jo jonkinlainen teini, mutta enemmän mie olen noita 90-luvun poikia. 80-luku oli sellaista juppikautta että kaikki söi sisäfilettä ja osti hifivideoita varastot täyteen. Sitten kun lama tuli niin oli Matti kukkarossa ja sossun luukut täynnä masentuneita persoonallisuuksia. Ikävä kyllä allekirjoittaneen perhekin oli tuossa "jonossa". Nykyään on kaikki hyvin, taistelu on ohi.
- Marty
Se oli sentään jotain... !! Hain euroviisumusaa sieltä Kuhalta, se oli sitä kulta-aikaa.
Nyt ei ole siitäkään jäljellä kuin muistot.
Missä Rovaniemen tavallinen musiikkiliike on? En kaipaa mitään metallica-hippi-trance kummajaisuuksia.... - Typykkä
Hyvin muistan mainitsemasi asiat. :)
Nostalginen fiilis tuli suorastaan.
Asun nykyisin muualla mutta kyllä Rovaniemellä on aina kiva käydä vaikka tuttuja siellä näkeekin entistä harvemmin. Taitaa monet olla lähteneet pääkaupunkiseudulle työn perässä. - Anonyymi00004
Mitä Musiikki ja Radio Kuhalle tapahtui??
- Anonyymi00005
Mitä niille tapahtuu? Lopettavat, kun ei ole asiakkaita. Pyöräliikkeet ja moni baari lopetti suunnilleen samaan aikaan. Salon pyörä, Leppäluoto, Ritarin pukimo, Torkkolan kahvio, Ravintola Sampo jne ja näitähän riittää, muistoissa ovat kuitenkin.
- Anonyymi00006
ap.huume nistit muistelee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718