Puumanaiset kyylää uimahalleissa

7+2

Paljon on puhuttu miehistä, jotka tuijottavat neitosten uimapukujen verhoamia vartaloita (http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288595134612.html). Mutta koskaan julkisuudessa ei kirjoiteta toisesta ilmiöstä. Siitä, että viidestäkymmenestä ikävuodesta ylöspäin olevat naiset tuijottavat silmät tapilla nuorten jätkien vartaloja, eivätkä edes häpeä olla näyttämättä sitä.

Miksi tästä ei ole nostettu yhtä isoa meteliä? Tämä on täysin samanlainen kysymys kuin uimahallien siivoojajuttu. Miesten puolella saa naissiivoojat häärätä ihan rauhassa, mutta toista perin käy näin: http://www.iltalehti.fi/uutiset/200805267705560_uu.shtml

3

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuntouimarimies74

      Mä ainaki pitäisin vaan positiivisena jos joku nainen joskus tuijottaisi =)

    • noloa

      Itse olen myös huomannut sen kyyläilyn ja välillä suoraan sanoen kuolaamisen ja virnuilun.
      Itse olen nuori ja sporttinen mies niin sinänsä ymmärrän sen, mutta kyllä se vähän kiusalliselta tuntuu kun tuijotetaan tuohon etumukseen häpeilemättä virne kasvoilla.
      Itsellä on aika pienehkö varustus ja varsinkin uidessa ja urheillessa kutistuu ihan lapsen mittoihin.

      Tosin noita puumia enemmän hävettää naispuoliset siivoojat jotka tulevat ihan viereen pyörimään pitkäksi aikaa. Itse on ainakin pakko pitää kättä tai uikkareita vähän tuossa edessä, ettei kaikki paikat näy näille vilkuileville siivoojille.

    • kfulcfulöylf

      Toi mummojen kattominen on totta. ja ne ei edes ehdota koskaan mitään vaiks ne olis seksikkäit vaa tuijjottaa. kyl siit vähä heikko olo tulee ku ei tule edes ehdotuksia ja toinen tuijottaa mikä kerkee. ei huomio sinänsä häiritse mutta teema ON HERKKÄ. ikäluokka niputus ei ole nyt ajankohtaista. enemmän minua painaa tuo utelias portsari lähikaupassa kuin tulee juttelee vaikka en edes tunne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      67
      4557
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3505
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3228
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2648
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      47
      2563
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2139
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      2014
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      198
      1931
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      396
      1554
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1428
    Aihe