Hei.
Olen mies, joka lähestyy 60 vuoden ikää.
Pidän ruoan laitosta vaimolle viikonloppuisin ja hän nauttii siitä.
Yleensä syömme kynttilänvalossa tunnelmallisesti.
Vaimo on kuitenkin matkoilla välillä viikon ja jopa joskus kaksikin viikkoa.
Tänä aikana korvaan hänet valitettavan usein alkoholilla ja se ei ole hyvä asia.
Siitä tulikin mieleeni, että voisiko joku korvata hänet silloin, kun hän on poissa.
Korvaamisella en tarkoita seksiä, vaan henkilöä, jolle voisin laittaa ruokaa ja samalla keskustella hänen kanssaan, kuten teen vaimoni kanssa.
On todella mukava laittaa hyvää ruokaa ja nauttia samalla vaikka lasi viiniä ja ruoan kanssa loput viinit ja ruoan laiton yhteydessä keskustella yleisistä asioista.
En tiedä, mutta onko Pohjois-Savossa naista, joka haluaisi täyttää tämän aukon, kun vaimoni on matkoilla?
Lapsi on ihan ok, koska lapset ovat meidän tulevaisuus.
Mielestäni mies ja nainen voivat olla ystäviä ilman seksiäkin.
Jos tämä on hullu idea, niin laittakaa kommenttia.
Jos tämä on hyvä idea, niin laittakaa vaikka sähköpostiosoite, johon voin olla yhteydessä.
Terv. Eräs Pohjois-Savosta
Mukava suhde
4
327
Vastaukset 4
- kgfjhfhgfg
Vaimosi saattaa olla sitä mieltä, että ei ole kovin hyvä idea, ja hänen mielipiteensä pitäisi olla sinulle se tärkein. Älä siis kysele täällä tuollaisia.
- Kiskisu
MIes ja nainen voivat olla ystäviä ilman seksiäkin, mutta eikö myös mies ja mies voi olla ystäviä? Tulisi vaihtelua sinullekin, kun vaimosi kanssa saisit naisseuraa ja miehen kanssa äijäseuraa. Ruokaa voi kokata silti yhdessä ja viiniäkin juoda.
- mukavaaseuraa1
Kun puhutaan pariskunnasta, niin mikä ettei.
Hyvän ruoan laittamisesta naiselle saa kuitenkin parhaan tyydytyksen.
- Hekumatilan Helmi
Ethän aio yhteiseen kotiinne, vaimosi poissa ollessa, tätä viihdykekorviketta sitten tuoda? Älä saastuta vaimosi kotia.
Vieraan naisen energia jää taloon ja vaimosi tuntee sen tullessaan takaisin kotiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3551434Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan78977Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.84905Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10568- 28560
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33508Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459