Lentoemäntädieetti

Lentsikka

Eli lentoemäntädieetistä, esim. http://www.laihaksi.com/laihduttaminen/58-lentoemantadieetti.aspx ..
Voisikohan grillatun broilerin korvata ilman rasvaa paistetulla broilerin fileellä ja tölkkiananaksen tuoreella ananaksella? Onko väliä syökö kukkakaalin raakana vai esim. höyrytettynä?
Onko palstalaisilla kokemuksia toimiiko :) Ja tarkennuksena vielä, ettei kukaan pääse pätemään elämätapamuutoksesta puhumalla, että ihan jouluähkynesteenpoiston takia tämän teen, en usko ihmedietteihin pitkäaikaisratkaisuina ;)
Kiitos vastauksista!

1

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitä ja tätä

      Suolaisen ruoan ahmimisesta johtuva turvotus poistuu ihan itsekseen parissa päivässä ilman mitään sen kummempia dieettejä, kun lopettaa suolan mättämisen.

      Normaalipainoisen ei kannata ottaa sitä riskiä, että turhan takia sotkee aineenvaihduntansa vähäkalorisella dieetillä. Seurauksena voi olla se, että dieetin jälkeen lihoo helpommin. Pari kolme päivää tuskin ehtii aiheuttaa haittaa.

      Luepa tämä:
      http://www.metaboliceffect.com/how-to-maintain-weight-loss/

      Kaloreissa ei ole eroa, nauttiiko kukkakaalia raakana vai höyrytettynä. Tuore ananas on varmasti terveellisempää kuin purkkiversio ja sisältää sokeria vähemmän. Kaloreita tuoreessa ananaksessa on 29kcal/100g ja omassa mehussa säilötyssä 52kcal/100kcal. Eri tavalla valmistettujen broilerien energiaeroja voi verrata finelin sivustolla: http://www.fineli.fi/foodsearch.php?name=broileri&lang=fi
      Siellä on muutenkin hyvää tietoa eri ruoka-aineista.

      Jos pääasia lentoemäntädieetille ryhtymisessä on nesteen poistaminen, koivunlehtitee (jota saa terveyskaupoista) toimii hyvin diureettina. Samasta paikasta löytyy muitakin vastaavia juomia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7565
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4173
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3685
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3170
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2856
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      57
      2471
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2388
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2329
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      45
      2322
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2266
    Aihe