Kun vuosi vaihtuu Kemijärvellä.Kannatteeko tulla täältä kauempaa katsomaan
ilotulitusta vain onko sitä olleskaan.
ilotulitusta vain onko sitä olleskaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä kannattaa. Tänä vuonna kaupunki haluaa piristää asukkaita ja on satsannut rutkasti rahaa kunnon tulitukseen. kuulemma on palkattu viimevuoden ilotulituksen Suomen mestari tähän hommaan. 100 tonnilla on luvassa tulitusta, kyllä siinä riittää ihmettelemistä.
Ei muuta kuin silmäpolille päivystämään!
Uuden vuoden juhlia voi moni järjestellä. Vappunakin on juhlat, kepulaisilla omansa ja sitten vassu-demareilla omansa. Mutta nurmikumpulaisilla kommunisteilla ei ole omaa juhlaa, vaikka ainoana edustavat marxilaista perinnettä Kemijärvellä, ennen olivat proletaaritkin vappumarsseilla. Ei nyt enää kukaan marssi. Mikseivät voisi ottaa punaliput ja alkaa marssia?
Joku pilaili, että Nurmikumpu marssii ufojen kanssa ja hörppii samalla vissyvettä. Ei sellaista ole oikeasti tapahtunut, ei hän marssi yksikseen vappuna Kemijärvellä. Kommunisteja on jo niin vähän, että marssit ovat päättyneet, kommunistien marssit. Kepulaiset eivät marssi eivätkä sosdemit-vassut yhteistilaisuudessakaan marssi, vähän vaan laulavat työn orjia.
Mitä mieltä sitten on Muutos 2011 puolueen edustajat, onko vappumarssit hyvä juttu?
No niin, tällaista tänä vuonna vappuasioista. Mitä ensi vuonna?
Ostakaa ainakin kello sille ampujalle ettei ammu ennen puolta yötä niinkui viime uutena vuonna.