20 vuotta ajoin höylällä, sitä ennen viitisen vuotta Braunin partakoneella, ei mitään ongelmia. Nyt kun olen ajanut Philipsillä on kaula helvetin punainen. Muualta kyllä ajaa hyvin ja tarkasti mutta kun kaulasta ajaa niin se on punainen. Tänään ajoin kolmannen kerran koneella ja sama juttu vaikka olin pitänyt kolmen päivän tauon. Eihän tällä voi harkitakaan että ajaisi joka päivä, kaula olisi varmaan hirveässä kunnossa!
Muuten kone on kyllä hyvä, vesipestävä ja ajaa tarkasti mutta mielummin sitä menee töihin parransängessä kuin kaula punaisena.
Philipsin partakone, kaula punainen!
2
796
Vastaukset 2
- Harri Soikkeli
Mun kaula ei tykkää sähkökoneista, ei Philipsin pyörivästä eikä Braunin tärisevästä. Siksipä olen vaihtanut höylääm jo hyvän aikaa sitten. Niissäkin on eroja, puhelinmyyjä vakuutti joskus että heidän höylää ei käytössä erota Gilleten höylästä. Sovittiin kaupat ja niin siinä kävi että ekan kokeilun jälkeen rouva sai sääriensä ajeluun hetkeksi terät ja itse jatkoin Gilletellä.
- Onko kokemuksia
Braunilla meni nuoruus hyvin, ei punoittanut ollenkaan. Gilletellä ajoin 20 vuotta, sain kymmenen vuotta sitten ison ison kasan teriä. Kun ne loppuivat niin ostin tarjouksesta Philipsin partakoneen ihan uteliaisuuttani. Ja siksi että Gilleten terät on kyllä helvetin kalliita, vuodessa niiden hinnalla ostaa partakoneen.
Täytyy ajaa aina iltaisin, ennen nukkumaanmenoa parta, kaipa punoitus on aamuun mennessä vähentynyt. Ja vain joka toinen päivä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231024- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha589861- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646- 69644