parhaat tuntipalkat? kela?

taitaa kelan sakki olla parhaissa tuntipalkossa koko kunnassa kun *työaika * on jotain 12t/viikossa ja kuukausipalkalla mennään.
6315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pitääkö todella paikkansa tällainen asia sehän olisi täysi vääryys ihmisiäkin kohtaan jotka eivät voi asioida Kelassa kuin kahtena päivänä viikossa, kyllä ne työntekijät joutaisivat olemaan töissäkin joka päivä jos saavat palkankin.

Äänestä

Asiasta pitää ottaa selvyys ja oikaista vääryys.

Äänestä

Niin,esm yt.n kelan johtaja *hoitaa virkaansa*..öhöm..työajan ulkopuolella,mitä se sitten tarkoittaakaan;)

Äänestä

Niin mitä virkaa sitten hoitaa se jääköön meille arvoitukseksi.

Äänestä

Tyypillinen suojatyöpaikka

Äänestä

Paljonko betonilla tienaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kateellinen:) kirjoitti:

taitaa kelan sakki olla parhaissa tuntipalkossa koko kunnassa kun *työaika * on jotain 12t/viikossa ja kuukausipalkalla mennään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu