Moikka! Mä oon muuten sopivan kokonen nainen mutta mulle on kasvanu vuosien varrella kamalat selluliitti jalat. En vaa yksinkertasesti enää jaksa paahtua kesäsin housuihin koska häpeen jalkojani. En ole myöskään moneen vuoteen käynyt uimahalleissa tämän takia. Eli onko kellään mitään hyviä vinkkejä miten saan kiinteytettyä mun kamalat jalat kesään mennessä?
Vastaukset 2
- Piiaca
Laita mulle spostia [email protected], niin kerron mielelläni uudesta tuotteesta.
- vihannesta pliis
Multa lähti selluliitti pois kun vähensin viljatuotteita todella runsaasti. Lisäksi kannattaa noin yleensä harrastaa liikuntaa ja vaikka kotijumppaa.
Kyljelleen lattialle, jännitä vatsa ja keskivartalo tiukaksi ja nostele ylempää jalkaa rauhallisesti ylös alas. Pienikin liike auttaa.
Tärkeää kuitenkin, että pidät itsesi tiukassa paketissa, tehoaa silloin myös keskivartalon lihaksiin.
Sitten kyykkyä. Jalat pienessä haara-asennossa, jalkaterät eteenpäin. Selkä suorana ja kyykkäät rauhassa alas niin, että reidet on vaakatasossa eli melko syvä kyykky.
Katso etteivät polvet heilu/puristu sisäänpäin tai ulospäin vaan pysyvät samassa asennossa.
Voit käyttää ryhdin apuna vaikka lattialuutun vartta tai rikkaharjaa. Eli laitat varren harteille, jolloin ryhti pysyy hyvänä ja voit keskittyä pitämään selän suorana, ei notkossa eikä pyöreänä.
Itse olen näin saanut raskauksien aikana menetetyt muodot takaisin. Leivän tilalle reilusti kasviksia ja kinkku ja juusto paljaaltaan.
Porkkana raasteena tai tikkuina raakana niin hiilihydraatti käyttäytyy harmittomammin kuin keitetyssä muodossa.
Pitää vain opetella ottamaan leivän tilalle se vihannes. Vihanneksissa on myös niitä joidenkin hehkuttamia kuituja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1291836Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91877Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja150844- 60800
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35772Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔47712Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö267666- 72662
Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat42657Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol34592