Kitaransoittokaveri pks?

J.Reed

Olen tässä vähänaikaa harjoitellut kitaran soittoa ja nyt mieleeni juolahti ajatus että voisin yhdistää voimani jonkun yhtä innokkaan "aloittelijan" tai pidempään soittaneen kaverin kanssa. Ideana olisi siis toinen toista opettamalla ja vaihtamalla tietämystä kehittyä paremmaksi ja myöhemmin kukaties soittaa ja esiintyä yhdessä duo:na. Olen itse 30v mies, melko itsenäisesti opiskellut, mutta myös soittotunteja ottanut ja myös muita instrumentteja soittanut. Sinun iälläsi tai sukupuolellasi ei ole väliä.

Olen erityisesti kiinnostunut akustisesta kitarasta, fingerstyle -tekniikasta ja kitaran hyödyntämisestä perkussiivisesti tyyliin Petteri Sariola. Tyylillä ei sinänsä kuitenkaan ole väliä vaan uskon että sähköhevari voi hyvin opastaa country tai flamencokitaristia ja toisinpäin ainakin johonkin pisteeseen saakka. Ota siis rohkeasti yhteyttä niin katotaan mitä meillä on toisillemme annettavana! :)

Vastaukset s-postilla: [email protected]

P.S Älä suotta hämmenny erikoisesta osoitteesta. Sen tehtävä on vain vähentää spam -postin kerääntymistä postilaatikkooni. :)

0

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        187
        11448
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        58
        5459
      3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        46
        2717
      4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        40
        2365
      5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1851
      6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        44
        1815
      7. Otavassa tapahtuu!

        Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
        Mikkeli
        29
        1584
      8. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        41
        1460
      9. Tulemmeko hyvin

        Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
        Ikävä
        6
        1406
      10. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        37
        1379
      Aihe