Mikähän on syynä siihen jos mies ei petä vaimoaan?
a) Se että kukaan toinen nainen ei huoli miestä, joten mies ei pysty pettämään?
a1) Naama täynnä finnejä a2) läski a3) alle 175 cm pitkä a4) liikuntavammainen a5) kukkakeppi a6)muu ulkonäkö haitta, mikä?
b) Se että TARPEEKSI kiinnostavaa tilaisuutta ei ole tullut kohdalle? Esim. Janina Frostell ei ole vielä yrittänyt...
c) Se että on niin ujo ettei uskalla lähestyä naista.
d) Se, ettei halua pettää vaimonsa luottamusta ja rakastaa ja kunnioittaa vaimoaan...
e) Se ettei vain yksinkertaisesti ole kiinnostunut muista naisista, koska rakastaa vaimoaan.
f) Muut naiset kuin oma vaimo eivät kiihota miestä
g) Impotenssi (omakaan vaimo ei kiihota)
h) Miehellä on niin pieni penis ettei kehtaa näyttää sitä
i) Muu syy, mikä?
ELI NYT USKOLLISET MIEHET VASTAAMAAN!!!! Omalla miehellä d,e ja f
a) Se että kukaan toinen nainen ei huoli miestä, joten mies ei pysty pettämään?
a1) Naama täynnä finnejä a2) läski a3) alle 175 cm pitkä a4) liikuntavammainen a5) kukkakeppi a6)muu ulkonäkö haitta, mikä?
b) Se että TARPEEKSI kiinnostavaa tilaisuutta ei ole tullut kohdalle? Esim. Janina Frostell ei ole vielä yrittänyt...
c) Se että on niin ujo ettei uskalla lähestyä naista.
d) Se, ettei halua pettää vaimonsa luottamusta ja rakastaa ja kunnioittaa vaimoaan...
e) Se ettei vain yksinkertaisesti ole kiinnostunut muista naisista, koska rakastaa vaimoaan.
f) Muut naiset kuin oma vaimo eivät kiihota miestä
g) Impotenssi (omakaan vaimo ei kiihota)
h) Miehellä on niin pieni penis ettei kehtaa näyttää sitä
i) Muu syy, mikä?
ELI NYT USKOLLISET MIEHET VASTAAMAAN!!!! Omalla miehellä d,e ja f
Vastaukset 17
Vanhimmat
a2) läski olen mutta tuskinpa se naisia haittaa, pikemminkin päinvastoin. Olen huomannut että naiset tykkää enemmän meistä tukevista joissa on lihasta ja läskiä, kuin noista kukkakepeistä.
c) Ujokin olen, mutta ei sekään olisi este saada naisseuraa jos haluaisi
VARSINAISET SYYT OVAT NÄMÄ:
d) Se, ettei halua pettää vaimonsa luottamusta ja rakastaa ja kunnioittaa vaimoaan...
e) Se ettei vain yksinkertaisesti ole kiinnostunut muista naisista, koska rakastaa vaimoaan.
f) Muut naiset kuin oma vaimo eivät kiihota miestä
asia tuo def ,minunkin mieheni sanoi
minulle nuo kohdat,kunnes pitkän avioliiton
jälkeen löysikin nuoremman ja periaatteet
lensi roskakoriin.
Tarinan opetus; se mikä tänään on ihmisestä näin
voi olla huomenna täysin toisin.Ihminen kun
muuttuu koko ajan ja se mitä on
vaikkapa kolmekymppisenä onkin nelikymppisenä
ihan jotain muuta.
Miehen selitys oli se klisee;harmaa arki iski
niskaan.
Omalla kohdallani ex-vaimo oli se, joka totesi että on kasvettu erilleen.
Tottahan tuo kasvoi, kun vuositolkulla kulki 150 km:n päässä opiskelemassa. Kun oli opiskelut siinä mallissa, että korkeakoulututkintoja pääsi työn ohella suorittelemaan ja sillävälin oli hyvänahkainen äijä oto:na parinkymmenen vuoden aikana perheelle parit talot tehnyt, kakarat kasvatellut ja velatkin alkoi olla maksetut niin oli rouvan todella hyvä opiskelupaikkakunnalla ja ties missä ruskareissuilla tavatun kaverin kanssa alkaa uutta elämää elellä.
No, jos jotain hyvää sain aikaiseksi, niin eipähän ollut eukko enää persaukinen kun meikäläisen selkänahasta kerätyn omaisuuden pääsi puolittamaan ja pääsihän siinä uusi ukkokin "valmiiseen pöytään".
Mikäs siinä on erilleen kasvellessa.
Joten syitä ne keksii akat siinä kun ukotkin kun sen pään ottavat.
Ei omaisuuden jakaminen kahteen yhtäsuureen osa ole aina selviö. Tuollaisessa tapauksessa pitäisi voida käyttää jotain kohtuullisempaa menettelyä... silloin ollaan kyllä yleensä käräjillä.
Kyllähän niitä kohtuullistamispykäliä voisi ollakkin, kun vain minun ilta- ja yöaikaan kotejamme rakentamalla hankkimani taloudellinen pääoma jaettiin ja rouvan sillävälin opiskelemalla hankkima "PÄÄoma" jäi pelkästään hänen olevaksi ja tulevaksi hyödykseen vaikka yhdessä minun päivätyölläni kaikki elämämme kustannettiin. Rouvalla oli päivittäisrutiinien yksinkertaistamiseksi käyttöoikeus minun palkkatililleni, mutta hänen epäsäännöllisten tulojensa vuoksi en raaskinut ja ymmärtänyt itse koskaan käyttöoikeuksia hänen tililleen pyytää ja mihinkäpä sitä meikäläinen juuri rahaa tarvitsikaan, kun elämä oli parikymmentä vuotta karkeasti kuvaten sellasta että päivätöistä kun tuli niin "hatun heitti lusikan otti ja kun lusikan heitti niin hatun otti" ja sen punaisen tuvan rakennukseen lähti.
Mutta periaatteessa en raa'alla työllä ansaitemaani pääomaa ehdointahdoin ala kolmannelle osapuolelle ja varsinkaan TUOMAREILLE jakamaan.
Tuomareilla ei ole mielestäni moraalia. Näkeehän sen kun samat saamarin tuomarit puolustavat Natural born killers- tappajia ym "huumemopoilijoita" ja vielä "Jätteenmäkiä" ja muita ministereitä ja kanistereita.
PRkkle, ei MITÄÄN moraalia!!!
No, omasta sydämestäni toivon vain, että exä saamaansa leiviskää pieteetillä hoitaa, sillä jäihän avioliitostamme kaksi komeaa ja fiksua poikaa. Heidänkin eteensä sitä aikanaan ja vieläkin haluaa ponnistella ja pysyyhän siinä samalla omakin pää suht selkeänä.
Katkeruushan tällaisesta kirjoituksesta paistaa, mutta mitä sitä pieni ihminen ei saisi tuntea jos ei edes katkeruutta. Ja näistä viisi vuotta sitten tapahtuneista on kyllä otettu opiksi! Enää ei ihan yhtä sinisilmäinen ole, kuin parikymppisenä.
Iloista syksyn jatkoa vaan kaikille vaikeuksiensa kanssa painiville. Elämähän lopultakin on vain laiffii ja sitä on takuulla syytä elää että on sitten lapsenlapsille oppia ammennettavaksi.
>>f) Muut naiset kuin oma vaimo eivät kiihota miestä
d, e ja lisäksi i: Rakastelu sen verran intiimi ja tunnesidonnainen tapahtuma, että vaikka f-kohta ei pitäisikän paikkaansa, ei ole halua kenenkään ventovieraan kanssa siihen.
Todennäköisesti itselläni, a,a3,a6=puhevika,i=miehen seksikkäin uloke,eli lompakko liian laiha
Olen vaan niin fiksu ja omanarvon tunteva ettei tarvitse alentaa itseäni!
Koskaan ei aviopuoliso voi tietää VARMASTI, onko kumppani uskollinen! Houkutuksia ja mahdollisuksia on maailma täynnä, sekä jäljet on helppo peittää. Voi vain ainoastaan TOIVOA (=luottaa) uskollisuutta...
Sinäkään et mitenkään voi vastata varmasti miehesi puolesta, että hän on ollut uskollinen! Puhumattakaan (mahdollisen) uskollisuuden/uskottomuuden syistä.
Tarkoitatko nainen että sinussa on jotain vikaa jos miehesi ei saa muita naisia, pelkäätkö että olet valinnut väärän miehen? Kyllä sellaisen perässä pörrää naisia joilla on niitä ennestään, vertaa vaikka suositut lätkäpelaajat tai vastaavia mutta sinä olet ilmeisesti löytänyt sen vastakohdan.
Vastausta:
- Paitsi että rakastan vaimoani,minä myös kunnioitan häntä.
- Vaimoni on sangen "kekseliäs"
- Voin otaa esiin kipeitäkin asioita vaimoni kanssa ( saan älyllistä vastinetta)
- Mielestäni vaimoni on seksikkäin nainen,jonka olen koskaan tavannut.
Vai on miehelläs syinä d, e ja f. Eli taas siellä joku rumapariskunta yrittää kohottaa mielialojaan=) Ite voisin melkein vannoa että miehes oikeat syyt ovat a2, a6:ruma, c, g ja h. Eli myönnä sinäkin nyt vaan että minun arvioni on lähempänä totuuta kuin tuo suoltamasi def bullshitti...
väitätkö siis että uskollinen on yhtä kuin ruma? Tai uskollisilla on pieni muna? (tulipa kiva runo)
Kyllä ne syyt on d,e ja f vaikka onkin miehellä ylipainoa (on silti söpö)
söpö joo varmaan sun mielestä...muiden mielestä läski joka ei todellakaan ole haluttava.
Josko miehesi vedätti? Kaikki tietenkin sanovat d,e,f, mutta sehän on vain sitä mitä nainen haluaakin kuulla. Itselläni on esteenä varmaankin se, etten viitsi loukata.
tai jos vielä rehellisempiä ollaan niin syynä on se ettet vaan yksinkertaisesti saa ketään muuta=)