Miehellä seisoo koko yön

Mistä johtuu, että miehellä on täydessä paraatiasenossa muna koko yön, kun nkuimme (minä en juurikaan).

Tätä ei tapahdu normaalisti (vain se perinteinen aamustondis).

Katsoimme eilen elokuvan (draama), jossa on näkyvillä yli 40-v naisen paljaat rinnat noin 5 minuutin ajan (isot). Mielestäni tällä on selvä yhteys koko yön stondikseen (melkein koko ajan täysin jäykkä kalu). Kun kysyin mitä unta näki, niin ei muka muista!!!

Ilmeisesti mieheni tykkäsi 40-v naisen isoista rinnoista...
2911299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Siis säkö valvoit koko yön tarkkaillen miehes "paraatiasentoa" ..?
Ja tivaat mustasukkaisena, johtuiko "asento" näyttelijän paljaista tisseistä?

Eikö sulla ole oikeasti muuta tekemistä?!

Äänestä
  • Ei tätä yhden ätmin tarinaa jaksa, eikä viitti kukaan lukea! Taitaa olla sama, joka kirjoittelee seksistä alvariinsa....

    Äänestä

Nukkuisit joskus. Unettomuus aiheuttaa harhoja.

Äänestä

Se pettää sua unessa! Jätä se!

Äänestä

Voisiko tähän saada järkeviä vastauksia?
Yksinkertainen kysymys! Ja miehillä ehkä kokemusta...

Äänestä

Tuota, mietihän itsesi kautta että, jos näkisit aivan unelmamiehen kropan jossain leffassa vaikka 30 min niin nukkuisitko koko yön kiimasena nännit nöpöllä.. niimpä, et varmasti nukkuisi! Joten, miehesikään paraati ei varmasti johtunut noista tisseistä.Kyse on aivan varmasti, normi paraateista mitä miehen tuleekin saada, myös yöllä. Kyse on ihan biologiasta, liityen verenkiertoon ja paraatin kunnosssa pitämiseen.Jollet usko niin lueppa wikipediasta asiasta niin.

Ja mietihän nyt noin muuten, miksi olet loukkaantunut siitä että, miehesi piti isoista tisseistä.Se että vaikka sinulla olisi pienet ja siinä leffassa isot, ei tarkoita etteikö miehesi pitäisi myös pienistä.Itse esim.pidän hyvin monenlaisista, isoista ja pienistä, ainoastaan "kumitissit" ja "jenkki pornotissit" ei ole niin kauehan hot.

Äänestä

Miehesi on kokeillut viagraa (ehkä siinä toivossa, että rakastelisitte).

Äänestä

Kyttäätkö siis jokainen yö miehesi stondiksia? Milloin ehdit nukkua?

Terveillä miehillä erektioita esiintyy öisin ja erityisesti aamuisin. Yöllisten ja aamuisten erektioiden tehtävänä on pitää siittimen paisuvaiskudos toimintakunnossa. Erektioiden seurauksena siittimeen pumppautuu hapekasta verta, joka ylläpitää paisuvaiskudoksen happitasapainoa ja sen solujen hyvinvointia.

Tiesitkö, että unijakso on itseasiassa aika lyhyt. Se ei kestä koko yötä, vaan yön aikana on useampi REM-jakso, jolloin nähdään valtaosa unista. REM-unen aikana miehen penis on yleensä erektiossa ja naisen klitoris paisuu, mistä kenties johtuu osa unien seksuaalisesta sisällöstä.

Mitä itse uneksit REM-jakson aikana?

Äänestä

Kiitos vastauksista!

Äänestä

Myös meikäläisellä seisoo kulli kovana lähes koko yön. Olen joskus herännyt niinkin upeassa tilanteessa, että tyttöystävä on noussut ratsastamaan kullin päälle. Ja siinähän ei kauan nokka tohise kun jo kulli ruiskii siementä pilluun.
Naisen läsnäolo saa siis aikaan nämä koko yön seisokit: elikkä vaikka oisit unessa, niin alitajunnassa tiedostat että vieressä on nainen, (ja jos vielä alaston sellainen, kuten minun tapauksessa), niin tappi pysyy kova koko yön. Myös aamuinen rakastelu on kyllä tosi nastaa kun laukeaminen saattaa tulla jo muutamassa sekunnissa.

Äänestä
  • Teknisesti kyseessä on raiskaus, vaikka tuskin siitä moni mies pahastuu. Onpa käynyt minullekin.

    Äänestä

meillä ukolla seisoo melkein aina nukkuessaan, välillä sohvallakin, jos olen lähellä ja hivelen jalkoja, eipä tuo haittaa, kunhan ei outojen ihmisten ollessa seisoskele, aina vaan, kun kahden ollaan, hän on 51 ja minä 56 v

Äänestä

Siis miettiikö joku nainen oikeasti, miksi miehellä seisoo yöllä? Menettää itse yöunensa kun telkkarissa vilahtaa isot rinnat ja pitää miettiä, tykkääkö mies kuitenkin isompi rintaisista naisista?
Kasvata aloittaja itsetuntoasi. Ei se sun ukkosi sua olisi ottanut, jos muunlaisista naisista tykkäisi. Luonnollinen reaktio yöseisokki. Ennemmin huolestuisin, jos miehellä ei seisoisi lainkaan.

Äänestä

Ei varmasti mieti. Kyllä sillä miehen jatkuvalla seisokillakin on ikävät puolensa, sillä mieshän ei voi silloin ajatella mitään muuta eli on toimintakyvytön muuhun ajatteluun. Lisäksi voi olla aika pisteliäs ja käyttäytyy omituisesti, kun tuo vaiva on siellä alapäässä. Vaivaksi sanoisin enemmän, kuin miksikään muuksi tilaksi jos hallitsee miestä noin valtavalla voimalla.

Kertokaapa miehet, mitä itse koette moisen aikaan, Naiselle miehen jatkuva seisokki on todella hirvitys.

Äänestä

Et näemmä tiedä mitään miehen seisokin aihettajasta, naisystäväni on ainakin päättänyt hyödyntää aamu seisokkini normaalisti. KIva paneskella kun päivän rutiinit ei vielä paina kropassa eikä päässä, saa kunnon tyhjennyksen heti aamusta.

Äänestä

Napottaa, mutta myös pakottaa. Kun mies puhuu tyhjennyksestä aamuisin ei se nyt oikein miltään toisesta välittämiseltä kuulosta, vaan sen oman naperon pakottamisesta.

Äänestä

Olisit vaan aloittaja onnellinen moisesta,minulla ei seiso yöllä eikä päivällä eikä auta lääkkeet tai lääkärit.

Äänestä
  • Voi pahus olen pahoillani lopulla kiitos seisoo

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Voi pahus olen pahoillani lopulla kiitos seisoo

    Nyt v oin olla huoletta luulin että on jotain vialla alhaalla 65 v mies

    Äänestä

Olen nainen ja mulla aina märkä. Mitäs siitä pitäis sit ajatella? Ja joo. Panettaa usein.

Äänestä

Vaimoni taas mielissään jos huomaa aamuseisokkini.

Äänestä

Pitihän se arvata. Jätä se sika!

Äänestä

No olisit käyttänyt tilanteen hyväksi! Se stondis loppuu aikanaan ja sitten saat enää haaveilla siitä!

Äänestä

Olisit käyttänyt hyväksi tilaisuuden, vai katselitko vain ja kellotit? Urpo!

Äänestä

Meillä jos mies katsoo pikku kakkosta niin hänellä seisoo myös koko yön.Ei kai vaan ole kääntymässä homoksi,oikein puistattaa ajatuskin.

Äänestä
  • Älä pelkää arvon anonyymi . Jos miehesi katsoo pikku kakkosta eikä ole kohderyhmään kuuluva voi kyse olla mielenterveyden ongelmista ehkä. Tai jos ei katso joka päivä ehkä kyse on tavallista suurempi mielenkiinto lapsille sunnattuun ohjelmistoon.

    Äänestä

Mies on terve ja vielä normaali mies,ole onnellinen.

Äänestä
  • Oot täälläkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lollot mielessä kirjoitti:

Mistä johtuu, että miehellä on täydessä paraatiasenossa muna koko yön, kun nkuimme (minä en juurikaan).

Tätä ei tapahdu normaalisti (vain se perinteinen aamustondis).

Katsoimme eilen elokuvan (draama), jossa on näkyvillä yli 40-v naisen paljaat rinnat noin 5 minuutin ajan (isot). Mielestäni tällä on selvä yhteys koko yön stondikseen (melkein koko ajan täysin jäykkä kalu). Kun kysyin mitä unta näki, niin ei muka muista!!!

Ilmeisesti mieheni tykkäsi 40-v naisen isoista rinnoista...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu