Kesäksi kuntoon!

äiti vm82

Tervehdys kaikki kanssa laihduttajat ja kropan kiinteyttäjät!
Olen reilu kolmekymppinen kolmen lapsen äiti ja löysyyttä löytyy ympäri kehoa. Ylipainoa ei ole, mutta löysyyttä senkin edestä... Paino tänä aamuna tasan 60kg, pituutta n.164cm.
Ajattelin yllättää mieheni, ja alkaa treenata aamuisin hänen lähdettyä töihin ja ennen kuin lapset herää. Katson missä vaiheessa hän huomaa kroppani kohentuneen :) Siis jos kaikki sujuu suunnitelmani mukaan, enkä repsahtele...
Tilasin tänään kauan haaveilemani Tapout xt:n. Kiva löytö Citymarketista, tosi halpaan hintaan. Sisältäen kahdeksan dvd:tä ja vastuskuminauhat. Tvinssillähän olisi 12 dvd:n paketti huomattavasti kovempaan hintaan, joten ajattelin ettei kiinteytyminen voi neljästä dvd:stä olla kiinni!!! :) Vinkiksi vaan kaikille, jos joku innostuu lähtemään projektiin mukaan.
Kunhan vaan pakettini postista tulee, otan vielä vähän kropan ympärysmittoja.
Palaan asiaan paketin saavuttua, ja ekan treenin tehtyä.
Pitäkäähän peukut pystyssä!!!

1

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äiti vm82

      1.päivä
      Paino:58,9kg

      Paketti tuli viikonloppuna :)
      Enhän minä sitä mieheltä salassa pystynyt pitämään, kun oli pakko heti päästä katsomaan, mitä tuleman pitää. Ensin sain pienet virnuilut mieheltä, mutta kyllä hän minua kannustaa. Lupasi liittyä mukaan jos herään neljältä kuten hänkin, enpä luvannut... :)
      Tänään heti herättyä, otin kropasta muutamat mitat. Tuli eka treeni tehtyä, ja täytyy sanoa, oli juuri sitä mitä odotinkin!
      Enhän minä mukana pysynyt... Ekat pari viikkoa menee varmaankin liikkeitä opetellessa.
      Näin ekan treenin jälkeen on kyllä mainio olo, tätä kroppa on kaivannut, jalat ja kädet on hieman makaroonina...
      Kirjoittelen varmaan silloin tällöin, jos jotan kommentoitavaa mieleen tulee.
      Punnitsen ja mittaan itseni kerran viikossa.
      Huomisia treenejä odotellessa!!! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      202
      9632
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      31
      4387
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      119
      3955
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      100
      3831
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      202
      3387
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      19
      2844
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1377
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      73
      1366
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1174
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1151
    Aihe