En tiedä mihin "genreen" tämä keskustelu kuuluisi mutta kysynpä täällä. Jos on päässyt poliisikouluun elikkä on siellä poliisikokelaana, saako työskennellä kuitenkin vartijana tai järjestyksenvalvojana ns. vapaa ajalla? Itse olen saanut työpaikan vartijana ja olen keskustellut pomoni kanssa mahdollisesta siirrosta tampereelle sitten työni suhteen jos ja kun poliisikouluun pääsen. Onko tälle jotain "lainmukaista" estettä?
Poliisikokelas ja vartijan työ?
itsacop
1
668
Vastaukset
- kateellinen ekonomi
En tiedä laista, mutta poliisin univormu on melkoinen pillumagneetti poliisin itsensä maskuliinisuuden ohella. Poliisi päihittää naisten iskemisen mellen tullen perusakateemiseen verrattuna. Suosittelen jatkamaan opintoja jos siihen kouluun pääset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-719695Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1388828Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056749Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1965148- 1734899
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1203684- 1702551
- 732493
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642383- 582212