Olen ollut jo useamman vuoden sinkkuna! Minua ei saa enää kukaan sotketuksi johonkin kaljamahaan örveltäjään, hyi olkon...
Ei enää koskaan...
8
444
Vastaukset
- viisaampi nyt
Ethän vain luule, että kaikki muut ovat kaljamahaisia örveltäjiä? Olen treffannut paljon miehiä, mutten yhtään tuollaista örveltäjää. Mutta huonoilta kokemuksilta minäkään en ole välttynyt. Vastaan on tullut pari patologista valehtelijaa. Eli tarkkana saa olla kumppanin haussa.
- VAPAA3
Jotkin osaa näytellä alussa, mutta mikä onkaan tosi luonto yhteenmenon jälkeen!
- Niksnakskaks
On varmaan hyvä päätös mikäli ei ns.rahkeet riitä muihin kuin niihin örveltäjiin. ;)
Mistä niitä oikein onnistut haalimaan? Täällä netissä nyt tuntuu suurin osa miehistä olevan liiankin kuivassa kunnossa mun makuun.. pari söpöllä namimahalla varustettua olen vasta pongannut muttei kemiat menny yksiin.
Minulle tämä uusiosinkkuus on myrkkyä.. Toki nykyään on huomattavasti vaikeampaa löytää järkevä ja luotettava kumppani kuin 10 vuotta sitten. Ihme. Toki oma ikäkin vaikuttaa..
Se on taitolaji olla onnellinen sinkkuna! Kumpa itsekin osais.. - aina on hankalaa
Kaljamahaisen örven löytää pubista. Jos haet sieltä, saat ekosysteemiin sopeutuneen sienen. Toki voi sanoa, että nuorena valikoima on laajin, kaikki pelaa ja hakee. Sitten tulee hiljainen kausi kun tehdään mukulat ja omakotitalo. Sitten erotaan kun saapuu 40-50 v. Valitettavasti vapautuu paljon katkeria, pettyneitä, päähineitä, juoppoja, masentuneita, mutta myös järkiinsä tulleita ja viisastuneita. Sitten kun päästään 60v. kauteen, alkaa äijät kuolla, ja molemmat sukupuolet sairastaa ja kangistua, ainakin sopeutuminen uuteen suhteeseen on vaikeaa, ja ainakaan niitten aikuiset lapset ei hyväksy eläkeläisrakkautta noin vain. Ikä mikä tahansa niin aina on kuulkaa vaikeaa. Silloin nuorena kun valintatalossa on kaikki tarjolla, niin on tyhmä eikä osaa valita.
- no mutta.
Ei kaikki kaljamahat juo kaljaa joka viikoloppu. Omaa tyhmyyttäsi jos sellaiseen olet rakastunut
- TheTruth00
Olet ollut siis toisten ohjailtavissa, et itse ole tehnyt valintoja miesten suhteen, niin ainakin tekstistäsi voi päätellä? ;-) Kun itse valitsee, niin silloin "makaat niinkuin petaat" , ja kun olet päättänyt olla jo useamman vuoden sinkkuna, niin se varmaankin on kohdallasi oikea valinta, kannattanee siis jatkaa valitsemallaan tiellä, eikö totta.
- Tapasit
kaljamahaörveltäjän ilmeisesti Suomi24:ssä, koska tällä saitilla julistat. :)
- voi voi,nyyh nyyh
Kaljamahaiset örveltäjät, saa kuitenkin painaa näitä kaunottaria..Sitten kun tämä kaljamaha on pumpannut lastit sisään ja syönyt jääkaapin tyhjäksi ja juonu sen rahat niin täällä itketään..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24645322Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19010849Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 341576
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500