Ei siinä ole mitään ihmeellistä että työt siirtyy muihin maihin, kun Suomessa osaaminen on huippukallista. Mitä outoa siinä on, jos telakkateollisuus kaatuu Suomessa? Meidän pitäisi olla ylipäätään onnellisia, että telakkateollisuus rantautui tänne eikä muihin maihin. Mikään yritys ei toimi tappiollisena.
Telakkateollisuus kaatuu vielä ajan myötä ja ne työpaikat lähtee, muuttakaa niiden töiden perässä ulkomaille jos kerta niin paljon vituttaa kun ei ole töitä. Menkää Kiinaan töihin tehtaille, saatte raataa ihan kahden edestä, siinä näette mitä oikea työ on. Suomessa työ on ihan sormenpyörittelyä siihen verraten.
Suomalaiset isommat palvelualojen yritykset esim Finnair ja Viking Line elävät täysin Suomen valtion tuilla, ei niitä olisi olemassa jos valtio ei pumppaisi niihin rahaa. Finnair jakaa miljoonien edestä bonuksia ja Viking pistää miljoonia ulos osinkoina, jotka tulevat valtion kassasta.
Suomalaisten pyhä yksinkertaisuus
turhautunut
0
194
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1767455
- 114538
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043076Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952732Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62348Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121588- 441475
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631290Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4161254