Niin. Luusereista pitäisi muovata kunnon kansalaisia: http://metro.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/kolumni_pelimies_taistelee_laadukkaista_naisista/
Pelimiesgenre
asdgsaggads
4135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hieno artikkeli.
Kuvaa hyvin sitä että "pokaamisen" opettelu on itsensä kehittämistä positiiviseen suuntaan.
Artikkelissa tuli monta hyvää asiaa esille jotka palstan atmien kannattaisi omaksua. Parhaita olivat kuitenkin seuraavat:
"Miesten ja poikien kannattaisi itse ottaa vastuu elämästään ja alkaa omatoimisesti laittamaan omaa elämäänsä kuntoon." - Tämä nyt on aika itsestäänselvyys, ja mikään palstoilla oman onnettomuuden julistaminen ei todellakaan kehitä ketään ihmisenä.
"Mitään arvokasta – kuten laadukkaita naisia – ei saa ilmaiseksi, niiden eteen on tehtävä töitä ja niiden takia on tapeltava." - ja toi atmien luovuttamismeininkihän on juuri se joka heistä niitä atmeja tekee.
Tuosta poikien auttavasta puhelimesta sen verran että mielestäni se on aivan turha, jos on oikeita kriisejä niin niille on omat numeronsa. Eikä ne siellä puhelimessa sun elämää paranna, se parantaminen lähtee itsestä.
Minä kerran rohkaistuin ja tein aloitteen yhdelle naiselle. Hän kuitenkin torjui minut. Mimä löin sitä naista nyrkillä kolme kertaa kasvoihin niin että hän kaatui maahan.
Tein varmasti lähtemättömän vaikutuksen. Hyvässä lykyssä sillä naisella on elinikäinen trauma ja pelkotila.
Olisit katsonut pokausoppaasta fiksumpia reaktioita kyseiseen tilanteeseen.