nyt maanantaina 2 viikon detox.vinkkei kokeneemmilta? :)

puhdistaja

aloitan detox kuurin nyt tulevana maanantaina, minulla on semmoinen kuuri että on 2 pakkausta niitä viikon detox pulloja :) eli puoli litraa detox juomaa päivässä.2 viikon kuuri.

olen lakto ovo vegaani ja harrastan kotona lihaskunto urheilua ja aerobista kuten tanssia, erilaisin välinein ja nyt aattelin pitää kaksi viikkoa kevyttä treeniä päällä ja puhdistaa kehon pyhien kuona-aineista :)

nautin vihreästä teestä ja yrttiteestä paljon.onko kellään kokeneella antaa minulle mitään lisävinkkei? jos tahdon 2-3 lihastreeniä pitää viikossa saako detoxin aikana tuolloin syödä protskua ja mitä kannataisi ottaa ennen treeniä?

onko minun lempparihedelmät kielletty: avokado ja greippi.

entä saanko käyttää ruokiin kookosrasvaa(kylmäpuristettua) lisäravinteina cla-tuotteet ja L-karatiini, D vitamiini ja kalkkitabletit kromi ja sinkki.spirulinaa yms.superfoodei mulla on.

miten voisin aloittaa? onko ihan kauheaa jos otan pienen kupin kahvia aamulla? pilaako homman? entä smoothiet joita tykkään tehdä itse marjoista, hedelmistä ja luonnon jugurtista(huoom.en lisää makeutusaineita) :) onko ne ok? :)

olisi kiva saada neuvoja miten edetä.en tee tätä siksi että tahdon pudottaa miljoona kiloa painoa XD tavoite on puhdistaa keho ja jos pari kiloo lähtee niin antaa mennä, se on ihan ok kun on kertynyt ikävä kyllä yli sen tavoitteen jossa haluan pitää painoni :)

voiko välissä pitää ihan nestepäivän?

5

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puhdistaja

      anyone ? :)

    • 292

      Parhaat kehon puhdistajat ovat vesi, vihreät kasvikset, persilja, korianteri, aloe vera, chia siemenet ja merilevä.

      Mitä helvetin pulloja olet mennyt ostamaan? Keho puhdistuu ainoastaan sillä, että ei enää syö niitä myrkkyjä mitä yrittää puhdistaa. Kokeile syödä luomuruokaa että pääset torjuntajäämistä eroon ja enintään 49% syödystä ruuastaa saisi olla kypsennettyä, ettei kehon valkosolut näe syömääsi ravintoa myrkyllisenä.

      Mikä helvetti on lakto ovo vegaani?

      En usko että tiedä yhtään mitään kehon puhdistamisesta, ja sinun tulisi ottaa asiasta selvää ei-kaupallisista lähteistä.

      • ziisusu

        Repesin tolle lakto ovo vegaanille täysin :D


      • Käsitteet sekaisin

        Taitaa aloittaja olla hyvin nuori ja vihreä aloittamallaan kasvissyönnin tiellä, koska käsitteetkin ovat hänellä sekaisin.
        Lakto-ovovegetaristin ruokavalioon kuuluu kasvikunnan tuotteiden ohella munia ja maitotuotteita, kun taas vegaani ei syö mitään eläinkunnasta peräisin olevia tuotteita. Henkilö ei siis voi yhtäaikaa olla vegaani ja syödä munia.
        http://www.kasvikset.fi/WebRoot/1033640/Page.aspx?id=1048162

        Aloittajalle sanoisin, että ota paremmin selvää luontaistuotekauppojen kaupallisista detox-kuureista ennenkuin juot ostamiasi humpuukijuomia yhtään enempää. Kaisa Jaakkola on kirjassaan Hormonidieetti täysin tyrmännyt detox-juomat terveydelle haitallisina. Hän selostaa kirjassaan, mitä niille myrkyille, joista haluttiin eroon, oikeasti detox-juomilla tapahtuu. Ja miten elimistön puhdistaminen oikeasti pitäisi tehdä - ei luontaistuotekaupan juomilla. Niillä lopputulos on päinvastainen kuon on tarkoitus.


    • puhdistaja

      kasvisyöntiä takana 14 vuotta :D :D et silleen. mutta tohon detoxiin takas mulla on 20 pv kuuri saisinko aikuisempia vastauksia?? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11605
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8801
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4373
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3934
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3626
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3580
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3419
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2385
    Aihe