Oisko tämä hyvä vahvistin http://www.dlxmusic.fi/Product/product.aspx?id=33942 mulla on nyt sellai pieni vahvari, jonka tehot ei enää riitä ku alotin siittamaan bändissä. Aattelin ostaa ton mut en oo ihan varma, et saaks hyvää 100w vahvistinta tohon hintaan. Kertokaa omat mielipiteet
kitara vahvistin
4
75
Vastaukset
- kitarapoju
http://www.dlxmusic.fi/Product/product.aspx?id=339425 siis tossa on se oikee linkki, äskenen oli väärä :)
- kitaramiäs :-D
Kyllä ~400€ pitäisi ihan ok trankkuvahvari irrota. Ja tosiaan tuo 100W on se teholuokka missä pitäisi puhdinkin jo helposti riittää bändisoittoon ilman että soundit kärsii.
Marsussa toki merkkikin maksaa joten sen lisäksi kannattaa tsekata nuo VOXin VT, sekä Fenderin Mustang -sarjat joista löytyy ekstrana vaikka minkälaista mallinnus- ja efektihärpäkettä.
Paras tietysti olisi jos pääsisi kokeilemaan niitä omassa rauhassa omalla kitaralla niin selviää mistä se tärkein, eli korvat tykkää eniten.- kitarapoju
http://www.dlxmusic.fi/Product/product.aspx?id=347313 tommonenki vahvari kiinnostais ja tulis joku äänitys ohjelmaki kaupan päälle. arveluttaa vaan toi 150w niin kannattaisko tää ostaa?
- kitaramiäs .-D
kitarapoju kirjoitti:
http://www.dlxmusic.fi/Product/product.aspx?id=347313 tommonenki vahvari kiinnostais ja tulis joku äänitys ohjelmaki kaupan päälle. arveluttaa vaan toi 150w niin kannattaisko tää ostaa?
Watteja on turha pelästyä, niiden hillitsemiseen löytyy volume -namiska. ;-)
Sinänsä niistä nauhoitusohjelmista ei kannata vahvaria valitessa välittää. Netistä löytyy ilmaisiakin ohjelmia jos niille tarvetta tulee.
Jos tulee halu nauhoitella omia soittoja niin aika kiva apuri on esim. USB-äänikortit (tai "kortit") ja niidenkin mukana tulee aika usein joku perus lite-softa jolla saa ääniä talteen ja jopa editoituakin.
Vaikea tosiaan mitään vahvaria sen enempää suositella tai haukkua. Kannattaa kysyä jos esim. tuolta DLX:ltä löytyy noita vahvareita Helsingin kivijalkakaupasta ja käyt kokeilemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127237
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374245törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373732Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001970- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi641420Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1781106Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121098Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111030