http://www.mtv.fi/ohjelmat.shtml/kotimaiset/putous/uutiset/1850784/riku-nieminen-sketsihahmostaan-epaseksikkyys-on-tarkeaa
Putoksessa on yksi hahmo joka on ilmiselvä atm vaikkakaan ei sellainen joka viihtyisi tällä palstalla valittamassa. Uskon että tuon tosielämän vastine saa tylyn vastaanoton naisilta ja poikuus säilyy 35 vuotiaaksi.
Putoksessa on yksi hahmo joka on ilmiselvä atm vaikkakaan ei sellainen joka viihtyisi tällä palstalla valittamassa. Uskon että tuon tosielämän vastine saa tylyn vastaanoton naisilta ja poikuus säilyy 35 vuotiaaksi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä viime vuoden Veli Sikiö hipoi huippua joskin rohkea ja erilainen, toki odotan tuolta hahmolta paljon atm-asiaa tulevan. Mutta nähkäämme tämänkin miehen että valloittava positiivisuus ja naisille "plussaa"-sos. ammatti kyllä sänky seuran mahdollistaa Jamollekkin.
Tuollaisia miehiä yhteisöt eivät kuitenkaan demonisoi kuten niitä hiljaisia ujoja-atm-miehiä, toki tuollaiset paljon puhuvat pikkupervot setä-miehet saa työpaikan naisiin edes jotain responssia mitä ujomies ei tosiaan aiheuta naisissa.
Kyllä mediassa on hyvä edes joskus olla atm-asiaa kun media ja some tykki tulen tavoin korostavat miesten ulkonäköä, supliikkia sekä suorituskykyä.
Mitä miehelle edes jää työkaluja päästä parisuhteesen jos jo omana itsenään olo on aikalailla mediaanin ulkopuolella mitä naiset yleisesti miehissä ominaisuuksia kaipaavat?
No tämä on sellainen ATM kuin suuri yleisö mieltää sen kaltaiset miehet. Sketsihahmo todellakin ja vain sketsihahmo. Tämmöisille on kautta vuosikymmenten totuttu nauramaan mutta ei niitä todellisuudessa näe kuin ehkä yksi sadasta tuhannesta.
Oikea ATM on jotain ihan muuta. Ei sellaisesta sketsihahmoksi ole. Osa ATM:stä on ulkoisesti niin normeja kuin normeja voi olla ja ongelmat kiehuu sisäpuolella. Osa taas on ulkonäöltään niin surkeita että niille ei kehtaa edes nauraa.
Joo, ja oli hieman liian supliikki ja itsevarma AT-mieheksi.
Mun mielestä se oli pikemminkin sellainen 80-90-luvulle jämähtänyt mitättömyys, joka haluaisi päteä. Ilmaisutaidon opettaja Pellekoulusta, kun rahkeet eivät ole riittäneet enempään ja mieli halajaa estradille.
(Vaatetus teki kyllä tanssijankroppaisesta ja komeasta Rikustakin vastenmielisen näköisen :D ..ei sais olla näin pinnallinen, tiedän...)
Niitä on oikeassakin elämässä,varmaan monilla aloilla.
oli ehdottomasti paras.
Oli se Kososenkin hahmo hyvä, mutta taisi mennä parodian puolelle.
Armilla oli huono hahmo, siis hahmon ulosanti ei ollut hauska.
http://www.youtube.com/watch?v=qDIlri-GZMA