Eikö niitä voi jo lopettaa!
YTK:n ärsyttävt ja typerät mainokset TV:ssä
jatkuvaamainostus
12159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Juu ne vois lopettaa, riittäähän se että ay-demarit yms täällä pitävät YTK:n nimeä esillä !!
Ihan hyvä mainos. Itsellänikin heräsi mielenkiinto YTK:ta kohtaan. Kävin niiden nettisivuilla ja nyt on jo työttömyyskassan vaihtoprosessi käynnissä.
Olisi vain älynnyt jo ainakin 15 vuotta sitten tämän vaihtohomman.
99eur/vuosi! Sillä ansiosidonnainen työttömyysturva.
Mihinkähän liittojen rahat käytetään? liitot EI MAKSA VEROJA
ansiosidonnaiset maksetaan veronmaksajien pussista.
Liittojen rahat käytetään niiden henkilökunnan loisimiseen. Kyseessä on Suomen suurin jatkuva huijaus.
Todella samaa mieltä, täyttää kaikki EK:n loisimis toiminnan tunnusmerkit lisäyksenä mainitsisin EK:n liityvän vapaamuurari toiminnan, joka myöskin sopii loisimis toimintaan
EK olisi parempi järjestö työntekijöille. Sen Tavoitteena on luoda suomalaiselle yritys- ja elinkeinotoiminnalle entistä parempi ja kilpailukykyisempi toimintaympäristö. Se tarkoittaa hyviä etuja ja alkkoja sekä työllisyyttä kaikille. EK saa rahoituksen toimintaansa yrityksiltä, eikä loisi duunarin palkoilla ja veroilla, kuten sak ja sttk.
EK edustaa kattavasti kaikkia yksityisiä toimialoja ja kaikenkokoisia yrityksiä:
16 000 jäsenyritystä, joista 96 % pk-yrityksiä
Yli 70 % Suomen BKT:stä
Yli 95 % maamme viennistä
Noin 950 000 työntekijää. Eli ajaa työntekijöiden etuja.
Päämääränä on parantaa elinkeinoelämän yhteisten etujen valvontaa kotimaassa, Euroopan unionissa ja kansainvälisillä foorumeilla sekä tehostaa jäsenliittojen ja -yritysten palveluita. Tämä päämäärä tuo hyvinvointia kaikille. Muiden järjestöjen päämäärät luovat pahoinvointia.
Jokaisen järjissään olevan palkansaajan kannattaisi olla EKn jäsen.
EK on ainoa liitto, mikä ajaa palkansaajan hyvinvointia. Palkansaajahan on entinen palkansaaja ja työtön, mikäli yritykset ei toimi riittävän hyvin.
SAK on palkansaajan pahin vihollinen.
YTK = EK mutta idiootit ei tajua sitä
Kun vale toistetaan tarpeeksi monta kertaa, muuttuu se kuuntelijan mielessä totuudeksi.
Duunari luulee, että ökyilevät liiton miehet olisivat palkansaajan asialla, koska he valehtelevat työkseen. Liiton miehet ovat ryöstäneet työläisen rahoja vuosikymmeniä. Itse he eivät kanna yhteiskuntavastuuta edes osallistumalla verojen maksuun.
Milloin tulit hulluksi?
Älkää duunarit olko palkoistanne huolissanne, ne tulevat joka tapauksessa pienenemään, SAK ei pysty sitä estämään.
Kuten tänäkin alkaneena vuotena käteen jäävä osuus pienenee!