Epätasainen autontyhjäkäynti kylmänä

Elikkä corollan tyhjäkäynnin kanssa on ongelmia kun käynnistää auton kylmänä, kierrokset menee aluksi kolmeentonniin jonka jälkeen ne tippuu viiteensataan ja hyppii siinä välillä kunnees moottorisammuu ongelma loppuu kun saa auton lämpimäksi.
499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

luotettava auto tuo Corolla, ei voi pitää paikkaansa, senkin trolli.

Äänestä

Mikähän lie vikana kun automaattiryyppy ei toimi? Käsin joutuu kaatamaan pullosta huikat kurkusta alas...

Äänestä
  • Kyllä minullakin tyhjäkäynti seilaa, välillä menee tölkki tai kaksi, sitten asettuu kun pääsee taas makuun. Nyt menee tasaiseen tahtiin, kolme tölkkiä tunnissa, 5.5% kukkoa.

    Äänestä

Tässä olisi vaihteeksi ihan aito vastaus kysymykseen... eli imusarjan tiivisteen vaihtamisellla saatiin korjattua samanlaiset. oireet autossamme n. vuosi sitten (vm 2004 1.6l VVT-i)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyntiongelma kirjoitti:

Elikkä corollan tyhjäkäynnin kanssa on ongelmia kun käynnistää auton kylmänä, kierrokset menee aluksi kolmeentonniin jonka jälkeen ne tippuu viiteensataan ja hyppii siinä välillä kunnees moottorisammuu ongelma loppuu kun saa auton lämpimäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu