Uutta putkeen

Mua itseäni ärsyttää kun ihmiset sanoo heti eron jälkeen et uutta kehiin tai isket itelles yhden yön huvia. En halua kumpaakaan vielä, en ole vielä valmis. Ei yksin olo niin kamalaa ole.
Tosin jotkut eivät kestä yksinolemista yhtään. Heti pitää joku olla. Ihmettelen mistä ne heti sen uuden löytyvätkin. Tää taitaa olla väärä palsta kyl sen pohtimiseen.

8

301

Äänestä

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12+7

      Naisilla on paljon helpompaa olla yksin, koska se on aina oma valinta. Miehillä yksinäisyys johtuu siitä ettei saa ketään.

      Mieti itse tuntuisiko pahemmalta kestää yksin oloa, jos et saisi ketään miestä millään, vai jos ei vaan huvita ottaa ketään miestä.

      • PAH , on niitä miehiäkin jotka eivät kestä olla hetkeäkään yksin. Heti on uus nainen käsivarressa


      • 15+18
        glittergirl kirjoitti:

        PAH , on niitä miehiäkin jotka eivät kestä olla hetkeäkään yksin. Heti on uus nainen käsivarressa

        Suomessa parisuhde alkaa naisen oikusta ja päättyy naisen oikkuun. Miehet ottavat vain mitä on tarjolla. Naiset ovat tarjoajia ja voivat päättää milloin suhteet alkavat.

        On eriasia olla yksin omasta tahdostaan kuin olosuhteiden pakosta.


      • yetjej
        glittergirl kirjoitti:

        PAH , on niitä miehiäkin jotka eivät kestä olla hetkeäkään yksin. Heti on uus nainen käsivarressa

        on niitä miehiä niin. yksi ymmenestä. jokaisella naisella on kuitenkin vara valita. no pähkäile rauhassa mitä teet. ootko ens viikon vielä yksin vai otatko poikkiksen


      • yetjej kirjoitti:

        on niitä miehiä niin. yksi ymmenestä. jokaisella naisella on kuitenkin vara valita. no pähkäile rauhassa mitä teet. ootko ens viikon vielä yksin vai otatko poikkiksen

        Huvittava tuo näkemys että otan poikkiksen. Ei nääs ole näköpiirissä yhtään miestä jonka tietäisin haluavan tasavertaiseen parisuhteeseen just mun kanssa. Mut mä en olekaan hupakko pissis joka pyörii baareissa hyppyritukkien keskellä. Vaan aikuinen nainen


    • Tuttava piirissä erosi vasta pariskunta joista molemmat etsivät uuden kumppanin lähes viikon sisällä tuosta erostaan. Useampi kaveri on sen sanonutkin että ei vaan osaa olla yksin. Kun on tottunut siihen että se toinen on siinä lähettyvillä niin se tilanne kun pitääkin mennä sinne tyhjään kotiin yksin niin se vaan tuntuu niin masentavalta. Tosin ovat myöntäneet senkin että juuri tälläinen ns. laastari suhde ei ole ikinä toiminut pidemmän päälle vaan hauskaa on pidetty ja sitten pikkuhiljaa homma alkanut hiipumaan siitä alkuhuumasta päättyen taas siihen erohetkeen. Tuosta vaan tulee melkoinen oravan pyörä jos jatkuvasti pitää olla etsimässä uutta ilman että hetken kävisi läpi edellistä suhdetta ja syitä miksi se päättyi niinkuin päättyi.

      Itsellä vei edellisestä suhteesta toipuminen toista vuotta ja tuonkin jälkeen on tullut oltua vielä pitkään sinkkuna ihan omasta tahdosta. On ollut hyvää aikaa miettiä asioita ja sitä mitä sitä oikeasti haluaa seuraavalta parisuhteelta. Eli rauhassa vaan, ei sitä aina tarvitse olla kiire vaikka tämä nykymeno siihen tuntuu painottavankin.

    • ,fhk,fhj

      itsehän olen reilut kuusi vuotta eron jälkeen "ihan rauhassa" mietiskellyt mitä haluan

    • rhsfhsfh

      ei yksin olo kamalaa ole kun tietää sen kestävän tasan sen aikaa kun itse sitä sietää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      134
      1475
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      521
      1307
    3. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      894
    4. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      170
      790
    5. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      54
      714
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      204
      676
    7. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      49
      647
    8. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      23
      621
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      46
      601
    10. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      74
      573
    Aihe