Rehti mies ei kelpaa

http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-1288644249388.html

Tuokin pelle on pettänyt monesti ja siltin nainen tykkää. Luotettava rehti kunnon mies ei kelpaa suomi naisille.
16236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kalle on muuttunut mies jo kahdeksatta kertaa.

Äänestä

Eipä taida Kalle tuosta oikeasti muuttua. Mutta mistä sitä tietää, vaikka vaimo olisi kostanut samalla mitalla kaikessa hiljaisuudessa. Ei ole vaan viitsinyt kertoa sitä Kallelle.

Äänestä

Nainen sietää pettämisen aina uudestaan. Ei naisilla ole minkäänlaista arvostusta itseään kohtaan.

Äänestä

Voi voi.

Äänestä

Tuon miehen nainen on häntä itseään 10 vuotta vanhempi haaska, joten ei naisella ole varaakaan vaatia uskollisuutta.

Äänestä

Uskollisuus ei katso ikää.

Äänestä

Ei riitä että mies pettää 8 kertaa ja nainen siltin haluaa olla tuon miehen kanssa. Onko nainen niin epätoivoinen että ei löydä ketään muuta vai mikä tässä on. Kunnon miehet on kai tylsiä kun ei semmonen kelpaa.

Äänestä

Ei kelpaa

pitää olla märäntyny teini, niinku nää palstan kakarat.
Näintä tapeista ei tule muutakuin pillittäjiä


isiiiiiiii, osta mulle Applen puhelin ....*parkuu*

Naisasialuuseri ja mä ollaan ihan parhaaaaat

Äänestä

Living in sin

Äänestä

Kiltti mies se jaksaa jankuttaa. Tänäänkään et vissiin ole käynyt muualla kuin kuntosalilla ja Prismassa (ja sielläkin samaan aikaan kuin eläkeläiset, koska ikäisesi naiset ovat tähän aikaan töissä), silti "tiedät" että kunnon mies ei kelpaa.

Olet suunnattoman rasittava jankuttaja, joka ei pelkästään tehtaile koko ajan uusia aloituksia kelpaamattomuudestaan mutta lisäksi kirjoittelee itse omiin ketjuihinsa esiintyen eri henkilöinä.

Milloin tajuat, ettei kyse ole kelpaamisesta vaan siitä että sinäkin vain möllötät siellä näytön takana spämmäämässä niin että ei kukaan voisi sinua kelpuuttaa vaikka haluaisi. Mene töihin, hanki kavereita (muitakin kuin se juoppo veljesi), hanki sosiaalista elämää, osallistu harrastuksiin missä tapaa muita ihmisiä, aloita vaikka iltalukio tai mitä tahansa missä TAPAAT niitä naisia, ja tule sitten vasta sanomaan oliko kyse kelpaamisesta.

Äänestä
  • Mistäs sinä luulet tietäväsi tuon kirjoittajan töissäkäymiset, sosiaaliset elämät tai sen puutteet?

    Äänestä

  • Mitäs itse teet palstalla tähän aikaan? Mene itse töihin tai salille.

    Äänestä

Kurpalla on vara ottaa riskejä. 10v vanhempi akka.

Äänestä

Jos mies on julkkis tai johtaja sietää nainen mitä vain, ettei kukaan muu niitä etuja saa, mutta duunari lentää kyllä heti.

Äänestä

voi voi, ei naiset ikinä opi

Äänestä

Kyseessä on kipinä, iso kulli, tai suuri varallisuus miehellä tai kaikki nämä jotka tasoittavat yt-miehen seksihurjastelut.

Voisiko edes olla parempaa voittoa naiselle miehestä kuin tuollainen huoripukkimies jonka saa rakastamalla täysin uskolliseksi.

"...missä TAPAAT niitä naisia, ja tule sitten vasta sanomaan oliko kyse kelpaamisesta. ".

Niin juuri. Ylös, ulos ja asiakaspalvelemaan naisia! Ei tämä homma neukkuluukussa kärvistelemällä voitoksi muutu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunnon mies kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-1288644249388.html

Tuokin pelle on pettänyt monesti ja siltin nainen tykkää. Luotettava rehti kunnon mies ei kelpaa suomi naisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu