Nakkikioski

Miksi muoniossa ei enää saa mistään ruokaa iltasella, kaikki ruokapaikat on loppuhneet
181260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

auki hetassa rilli.

Äänestä
  • Nyt oliki puhe Muoniosta....

    Äänestä

Kuka omistaa sen tarvikepisteen pihassa olevan kärrygrillin? Oiskohan tuo myytävänä? Oiskohan grillille asiakkaita tarpeeksi?

Äänestä
  • Hyvä idea,omistajat on eläkkeellä,varmasti myyvät edullisesti.

    Äänestä

no kuiten mie makkaraherkun aina välillä siinä kävisin syömässä

Äänestä

Joo, hyvä ajatus, grilli pystyyn vain!

Äänestä

grilli pystyyn Muonioon.kannatetaan.

Äänestä
  • Ei kannata,katheelliset syövät pystyyn ja varsinki jos se sattuis vähä tiehnaan..siinä monela tekstiautokuskala menis yö unet ko pitäs vatvoa että onkhaan se rillinpitäjä vaikka tienanu..

    Äänestä

Oohan Oloksen törmässä Rillikammari.Tosi tosi halpa rilli :-)

Äänestä

Ei muoniossa saa yrittää..tehkää kolhoosigrilli.

Äänestä
  • Niin kammari on oloksella ei muoniossa, tässä oli kyse muonion ruokapaikoista ei hetan eikä oloksen eikä kilpisjärven

    Äänestä

OOOO makaraperunat kaikilla mausteilla. Kyllä varmasti tulen ostaan! Ja kaikkia muitaki grilliherkkuja nam nam nam :-) Kuka uskaltaisi alkaa yrittään :-)

Äänestä

Paikka erinomainen, nykyinen grilli kamala koppi. Siihen vaan kunnon kioski pöydät, ja penkit katoksen alle niin voi nauttia grilli herkuista myös sateella. Rohkeasti vaan yrittämään sinä kyselijä. Tuskin sitä täällä kadehtitaan koska nälkä tulee jokaiselle.

Äänestä
  • Totta helvetissä sitä Kuppasessa Pottumuoniossa kaehithaan jos se saa siitä rahhaa,eks siekhään ymmärrä ettei täällä saa menestyä,kysy vaikka Ahkulta Tai Jönssiltä..

    Äänestä

Ihmettelen kyllä samaa. Missä grilli?

Äänestä

Onha sielä nakkikioski ruokaa tarjolla. Tosin vähän sivussa keskustasta. Harriniva

Äänestä

Grillille ja ärrää vastaavalle kioskille olisi tilaus ja varmasti tilakin löytyisi. Entinen ärrä näyttää olevan tyhjillään.

Äänestä

eeooo eeekä tuuu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rekkamies1 kirjoitti:

Miksi muoniossa ei enää saa mistään ruokaa iltasella, kaikki ruokapaikat on loppuhneet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu