Pettäjä jättäjä exä kävi tuomassa mun loput kamat. Näytti laihtuneelta ja yritti halailla. Seisoi tippa silmässä. Mulle tuli hetkeksi huono omatunto. Onneksi vaan hetkeksi. Mutta mistä toi johtuu, että mulle tuli huono fiiis? Oonko vaan niin perkeleen heikko tai liian empaattinen?
huono omatunto
Vähän
6243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vähän, Älä kiusaa itseäs huonolla omallatunnolla. Petturi on saanut sitä mitä on pyytänyt. Kokoa itses ja ala elää. Halit sinulle
Hänellä huono omatunto. Ja niin pitääkin.
Hei, minullakin on huono omatunto, kun jätin ja erosin pettäjästä miehestä. Jotenkin olen niin valtavan kiltti ja ymmärtäväinen kaikkia kohtaan, jopa sitä miehen kakkosnaista. En kuitenkaan voinut muuta, vaikka miehen mielestä olis jatkettu kulissiliitossa ja hän ois pitänyt edelleen kakkosta myös. En vaan voinut kestää sitä surua ja pettymystä, itseni tähden oli pakko erota ja alkaa oma elämä. Mutta hullua on se että syyttelen itseeni kun en jaksanut, ja ,mietin että nyt miehellä on paha olo kun ei kaikki mennyt kuten se halusi. Ja tätä kakkosnaistakin välillä säälin, olen kyllä ihan hullu, omaa itteenihän mun tarttis sääliä. Miehelle tää oli kyllä yllätys, hän luuli että loputtomiin käännän aina toisen posken.
"Mutta hullua on se että syyttelen itseeni kun en jaksanut, ja ,mietin että nyt miehellä on paha olo kun ei kaikki mennyt kuten se halusi. "
Ei toi sun miehes mikään lapsi ole jota täytyisi lohduttaa ku tulee paha olo
omista hypyistään .
En tuota sinun tyyliäsi pidä kovinkaan kilttinä sinua itseäsi kohtaan .
Eipä taida olla kovin tarpeen miehelleskään .
Luulehan mies vaikka mitä kun annat liikaa löyhää sen käteen .Päästät
karkuun pahan paikan tullen .
Posken lisäks voit kääntää koko selän .
Niin mies on oppinut yhteiselonne aikana, että kaikki on mahdollista ja sinä kestät vaikka uskottomuuden. Olet liian kiltti.
Olen olut rakastava ja anteeksiantava. Tekivät vaan uudelleen ja pahasti. Ei rakkaus parantanut. Kylmiä syytöksiä sain.