Komeilla ja jännillä YT-miehillä riittää naisia.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014012617975668_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014012617975668_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo näillähän naisia riittää.
Nämä kaikki varmaan toteutuvat tämän miehen kohdalla:
1. Ystävällisyys
2. Ääneen nauraminen
3. Katse
4. Intohimoinen suhtautuminen
5. Hyvä keskustelu
6. Kokkaus
7. Huomaavaisuus
oijoi kun kun moderoitu taas paljon.
"tuomio oli vuosi ja neljä kuukautta sekä 40 tuntia yhdyskuntapalvelua. Lisäksi hänet tuomittiin kahdeksi vuodeksi koirienpitokieltoon."
Onko tuomio mielestänne oikeudenmukainen tai kohtuullinen?
Toivottavasti tämän sankari pääsee AT-miesten nyrkkeilysäkiksi ja lattiamopiksi edes vankilan muurien sisäpuolella.
Ällistyttävä tämä Suomen laki !!! ei mitään kohtuuttaa perkules! Minusta oikea rangaistus olisi tuollaiselle pistää se sama kokemaan, kun mitä oli toisillekin ja sille koiraparalle aiheuttanut. Piiskata oikein kunnolla saunan takana...ei mitään vankilan täysihoitoa ja vähän kevyttä pakkoduunia, jossain kivassa työpajassa, autokuskina tai vanhuksia kuskaamassa. Kunnon remmiä ja piiskaa ja kerjäläiseksi kaudulle hattu kourassa katulaulajaksi laulamaan Katri-Helenan biisejä.-
Suomessa naiset palkitsee tälläiset miehet, mutta ätmit ei kyllä kelpaa.
No jos yhtään lohduttaa, niin ainakin yksi eläinrääkkääjä on meillä saanut oman käden oikeutta.
Loppuvuodesta 2010 Reko-koiranpennun kiduttaminen ja tappaminen nousi uutiseksi. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010122712920287_uu.shtml Sosiaalisen median aikana tekijöiden nimet luonnollisesti alkoivat nopeasti levitä netissä, ja kiduttajille perustettiin Facebookiin "viharyhmä", jossa oli yli 40 000 jäsentä.
Vuotta myöhemmin, uudenvuodenaattona 2011, Äänekoskella surmattiin keskellä katua 18-vuotias mies. Verikekkereihin osallistui neljä nuorta miestä, yksi heistä alaikäinen. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011123115023294_uu.shtml Nopeasti paljastui, että uhri oli yksi koiranpennun kidutukseen osallistuneista, ja tutkinnan edetessä tämä osoittautui myös surmatyön motiiviksi. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012050815544914_uu.shtml (Aina yhtä luotettava Murha.info tosin väittää, että tämä olisi vain "virallinen selitys" tai korkeintaan osasyy, ja todellisuudessa tekijöiden ja uhrin välillä olisi ollut jotakin henkilökohtaistakin.)
Saa nähdä, tekeekö vanha kunnon vigilantismi uutta tulemistaan laajemminkin. Ainakin nykyajan innovaatiot tarjoavat siihen uusia keinoja. Syksyllähän uutisoitiin, että Bitcoin, jota siihen asti olin pitänyt täytenä turhakkeena, voisikin toimia kätevänä anonyyminä tapana kerätä joukolla rahaa palkkamurhiin. http://www.forbes.com/sites/andygreenberg/2013/11/18/meet-the-assassination-market-creator-whos-crowdfunding-murder-with-bitcoins/