Mies

kk97

Seurustelin eksäni kanssa vuoden päivät rakkaus oli ensisilmäyksellistä molemmin puolin ja edettiin hitaasti! Tutustuimme perheisiimme yms.yms. Näin kuitenkin kävi: juttelin parhaan ystäväni (naisen) kanssa seksistä viesteillä ja viestit kuulostivat hyvin paljo siltä, että olisin pettänyt tyttöäni hänen kanssa. Nukkuessani tyttöystäväni oli lukenut viestit eikä sanonut minulle mitään. seuraavana viikonloppuna hän oli pettänyt minua pojan kanssa vaikka ei minulle myöntänyt sitä moneen viikkoon jätti sitä ennen vain kylmästi. Hän kuitenkin ikävöi minua mutta ei halunnut jatkaa suhdetta koska ei kuulemma luottanut minuun. Vaikka minä olin uhri olisin ollut valmis ottamaan hänet takaisin enkä voi edes kuvitella itseäni kenenkää muun kanssa. Sälli kenen kanssa jän petti aloitti suhteen heti tyytöystäväni kanssa ja minä hommasin itselleni uuden jota kohtaan minulla ei ollutkaan tunteita. Joten dumppasin sen noin kuukauden seurustelun jälkeen eli yhtä nopeasti kun sen otinkin. Olen itkenyt öisin (todella miehekästä) ja opinnot menee päin prinkkalaa koska en saa öisin unta. En vain kestä olla ilman häntä (ei ole kuitenkaan mitään itsetuhoisia ajatuksia sentään :D) minä en tyttöön ole pitänyt oikeastaan yhteyttä lähinnä hän minuun harvoin mutta kuitenkin n. 2 kertaa yhteensä. Hänellä on edelleen se toinen ja mietin saisinko häntä millään takaisin kaikkea olen miettinyt mutta tyttö on sen verran ujo ettei varmasti uskalla itse sano mitään minulle vaikka en sellaista epäilekkään. Onko kellään kokemuksia tai naisten mielipiteitä tai ehdotuksia mitä voin tehdä. :'(

2

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oma moka

      Oma moka, kärsi seuraukset. Toisille naisille ei viesteillä selän takana tunteista tai seksistä tai petät henkisesti. Niin makaa kuin petaa. Aivan täysin oikein sulle. Tyttöäsi varmasti sattui niin paljon että haki lohtuseksiä toiselta. Kun oikein mietit, varmaankin haluaisit saada anteeksi, pois syyllisen olosi, mutta kun mietit vielä enemmän tajuat että teoilla on aina seuraukset ja koska sitoutumisesi aste oli puhdas 0, päästä tyttö jatkamaan elämää ilman sinua. Et ole korvaamaton.

    • Saint.90

      Taidat olla nuori vielä. Periaatteessa se on siunaus, että ero tapahtui niin pystyt elämään nuoruuttasi vapaana, tekemään haluamiasi asioita ja katselemaan muitakin tyttöjä. Jos nuorena jämähtää samaan suhteeseen ja nuoruuden baarireissut ja sekoilut jää kokematta saattaa vanhemmalla iällä rueta temppuilu kiinnostamaan. Nyt sinulla on surtavaa. Vaikka sinusta tuntuisi, että tästä surusta ei pääse yli niin voin luvata, että ajan kanssa helpottaa. Oma tyttöystäväni petti ja jätti minut, olin pitkän aikaa aivan paskana. Itseluottamus oli kateissa ja oli tosi kylmä, mutta kun vain jaksoi käsitellä asiat niin nyt on taas parempi olla. En suosittele sitä, että rupeat pidättelmään tunteitasi sekoilulla naisten, rahan, huumeiden tai muun asian tavalla vaan otat vitutuksen vitutuksena, surun suruna, vihan vihana. Vaikka se paskalta tuntuu niin ota se kaikki vastaan, siihen ei kuole ja se nopeuttaa eroprosessia, koska ne on ennemmin tai myöhemmin käytävä läpi. Harrasta paljon esim. liikuntaa ja syö terveellisesti. Älä pidä exääsi mitään yhteyttä ja ala keskittyä vain omaan itseesi ja omaan tunne-elämääsi. Jossain vaiheessa saat hätistellä exääsi oveltasi pois, joka on aika mehukas tilanne, vaikka en ilkeä ihminen olekaan. Voimia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7533
    2. Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata

      Manneja, vaiko matuja?
      Mikkeli
      102
      5486
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5017
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4394
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3140
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2793
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2377
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2334
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1936
    Aihe