Olen siis melko varmasti saamassa kesätyön filmtownista, mutten ole ihan varma vielä asiasta. Haluaisin siis tietää, paljonko on tuntipalkka ja montako työpäivää viikossa suurin piirtein on. Minulle soitettiin siis sieltä ja sanottiin, että ensin on 5 päivän palkaton koulutus ja sitten minun pitäisi jäädä yksin, sillä siellä ei saa pitää kahta palkallista työntekijää samaan aikaan. Joten pitäisikö palkka silloin olla yhtä suuri kuin muillakin työntekijöillä? Ikää minulla on silloin kesällä 17 vuotta.
Filmtown palkat sun muut??
7
363
Vastaukset
- Työnantaja
Todennäköisesti palkkasi tulee olemaan 2-3 euroa tunnissa ja työpäivän pituus noin 12 tuntia.Yksi vapaapäivä viikossa.
- hhdhrhrdhdtrrh
hehe ootpas hauska
- toi5
Täysin ala-arvoista toimintaa yritykseltä (ehkä laitontakin) tuo viiden päivän palkaton koulutusjakso. Taas nuoria kusetetaan.
- PasiViheraho
Paaskan vitut töistä! Vittu perkele ottakaa makarölliä ja sisuviinaa niinku minä poika teen! Sisuviiiiiinaaaanaaaaa SAATANAAAAA! Sossuun vaan ostamaan raikastaa jaa raavitsevaa sisu viinaa perkeleee!
- Anonyymi
Mä (oon yli 30) hain just Filmtowniin työkkärin sivuilla olevan ilmoituksen johdosta. Oon toisessa firmassa duunissa kaupan alan TES:illä (palkka 11,90e/h lisät) ja määräaikaisuuden loppumisen takia haen uutta työpaikkaa.
Filmtownilta tuli hylkyvastaus "valintamme ei osunut sinuun", vaikka työpaikkailmoitus roikkuu yhä te-toimiston sivuilla ties kuinka monetta päivää. Taidan olla heille liian kallis ja vanha, suosivat näköjään noin parikymppisiä. - Anonyymi
Filmtown on varmasti mukava paikka, tarkistella kaikkia uusia saapuvia elokuvia, mitä tulee, asentaa mainoksia, oman asunnon voi sisustaa vanhoilla elokuvamainoksilla jne.... jos siis elokuvista pitää.
- Anonyymi
Olen aika vanha Filmtowin asiakas, jo ajoilta ennen niitä muovisia jäsenkortteja, muistan vielä, hukkasin niitä aina välillä, niiden tunnusnumerot olivat, muistan vielä: 7448, sitten oli 8443, sitten tuli muoviset :)
Joskus voi saada erikoistehtäviä asiakkailta, etsiä joku vanhempikin elokuva, päivää piristämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135